Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Ewelina Sieczka: Pewnie każdy zespół chce się znaleźć w czwórce

Ewelina Sieczka: Pewnie każdy zespół chce się znaleźć w czwórce

fot. archiwum

Budowlani Łódź sezon rozpoczęli meczem w Rzeszowie, gdzie wygrali 3:2. Inauguracyjny pojedynek z Muszynianką został przełożony na listopad. - Zanosiło się, że w Rzeszowie będzie miło łatwo i przyjemnie - przyznała po ciężkim meczu Ewelina Sieczka.

Od pierwszego spotkania w Orlen Lidze ekipa Developresu pokazuje, że nie będzie przysłowiowym „chłopcem do bicia”. Mistrzyniom Polski rzeszowianki urwały seta, a Budowlanym Łódź cały punkt. – Zanosiło się, że w Rzeszowie będzie miło łatwo i przyjemnie. Dwa pierwsze sety były zupełnie pod naszą kontrolą i nawet trudno mi znaleźć taki moment w trzeciej partii, kiedy to wszystko się odwróciło. Na pewno żałujemy, ale czasu już nie cofniemy. Cieszymy się chociaż z tego, że udało się nam wywieść z Rzeszowa zwycięstwo cenne – powiedziała w Przeglądzie Sportowym przyjmująca Budowlanych, Ewelina Sieczka.

Łodzianki sezon rozpoczęły od sporych kłopotów i licznych kontuzji. Najpoważniejszej nabawiła się libero zespołu, Dorota Medyńska i w ostatniej chwili na jej miejsce sprowadzono reprezentantkę Belgii Valerię Courtois. Trochę czasu ze względu na obowiązki reprezentacyjne czekano też na Sanję Popović. – Jest sporo kontuzji. Długo czekałyśmy na Sanję Popović, dlatego lewe skrzydła były cały czas w rotacji w sezonie przygotowawczym. Myślę, że ciężko jest nam się też troszeczkę odnaleźć to raz na lewym i na prawym. Teraz mamy już Sanję i wiemy, że to ona już będzie na pewno na tym prawym skrzydle. To dla nas też odciążenie psychiczne – przyznała Sieczka.

W tym sezonie przed łodziankami nie lada zadanie – celem zespołu jest czwórka. – Ambitne cele, ale pewnie każdy zespół chce się znaleźć w czwórce. Musimy mieć takie wysokie cele, bo jakby stawiać niskie, to nie byłoby do czego dążyć. Zobaczymy, jak to wszystko się ułoży, bo liga jest długa – podsumowała.Rozmawiał Rafał Mysliwiec, więcej w serwisie przegladsportowy.pl

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved