Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Valerie Courtois nową libero Budowlanych

Valerie Courtois nową libero Budowlanych

fot. archiwum

Reprezentantka Belgii, Valerie Courtois, została nową siatkarką Budowlanych Łódź. Brązowa medalistka ubiegłorocznych mistrzostw Europy ma zastąpić na pozycji libero Dorotę Medyńską, która nabawiła się groźnej kontuzji kolana.

Belgijka w 2013 roku wywalczyła brązowy medal mistrzostw Europy i została wybrana najlepszą libero turnieju. Do Łodzi przeniosła się z belgijskiego VC Oudegem.

Libero reprezentacji Belgii wczoraj podpisała kontrakt z Budowlanymi Łódź, a już dzisiaj odbyła pierwszy trening w Atlas Arenie. – Valerie przyjechała do nas wczoraj. Jest to jej pierwszy wyjazd za granicę. Dotychczas reprezentowała zespół z Gentu, stamtąd również pochodzi. W zeszłym roku zdobyła brązowy medal na mistrzostwach Europy. W dopiero co zakończonych mistrzostwach świata również wypadła bardzo dobrze – komplementował nową libero łódzkiego zespołu prezes Marcin Chudzik.

Dla 24-letniej siatkarki będzie to pierwszy sezon poza granicami Belgii. Utalentowana libero zakończyła już pewien etap swojej edukacji i chciałaby dalej rozwijać się jako zawodniczka. – Właśnie skończyłam moje studia. Uznałam, że jest to odpowiedni czas, aby spróbować swoich sił za granicą. Od początku chciałam znaleźć się w mocnej lidze. Zdecydowałam się na Polskę, ponieważ chciałam trafić do ambitnego zespołu, a taki właśnie jest budowany tutaj w Łodzi. To przekonało mnie do wyboru Budowlanych Łódź – wyjaśniła Valerie Courtois. Podobnie jak Sanja Popović, Belgijka może zostać bardzo szybko rzucona na głęboką wodę, zastępując, występującą z konieczności na pozycji libero, Martynę Grajber. Zawsze potrzebne jest trochę czasu, by przyzwyczaić się do nowej drużyny. Myślę, że szybko odnajdę tutaj swoje miejsce, wkomponuję się w zespół. Każdy jest bardzo pomocny i chce mi pomóc – mówiła Belgijka, zapewniając, że sprosta powierzonym jej zadaniom.Choć klub z Łodzi musiał w pośpiechu organizować poszukiwania nowej libero, to Courtois przed przyjazdem do Polski miała już wyrobione zdanie na temat Orlen Ligi. – Myślę, że każdy w tym momencie wie już, że polska liga jest bardzo mocna. Rozmawiałam z Charlotte Leys, która gra w drużynie z Sopotu i ona opowiedziała mi o swoich wrażeniach. To było na początku lata, kiedy próbowałam znaleźć klub, który by mi odpowiadał – opowiadała Valerie Courtois.

Patrząc na dorobek siatkarki pochodzącej z Gentu, nie może więc dziwić, że trener Adam Grabowski dużo oczekuje od swojej nowej podopiecznej. – Liczę na to, że Valerie zapewni nam spokój w formacjach przyjęcia i obrony. Wierzę w to, bo jest to już doświadczona zawodniczka, która grała w wielu imprezach na bardzo wysokim poziomie. Spokój i doświadczenie jest bardzo potrzebne naszej drużynie – przyznał Grabowski. Siatkarki Budowlanych Łódź za dwa dni zainaugurują drugą kolejkę Orlen Ligi. Czy nowa libero wspomoże swoje koleżanki już w meczu przeciwko legionowiankom? – Mam nadzieję, że Valerie będzie mogła wystąpić już w czwartek. To nie zależy jednak tylko od podpisanego kontraktu, ale również jest to związane ze zgodą federacji belgijskiej i CEV, rejestracji w polskim związku. Mamy mało czasu, ale mam nadzieję, że zdążymy wszystkiego dopełnić – dodał prezes łódzkiego klubu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved