Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Juraj Zaťko: Jesteśmy dobrze przygotowani

Juraj Zaťko: Jesteśmy dobrze przygotowani

fot. Joanna Skólimowska

- BBTS Bielsko-Biała jest mocny na skrzydłach, np. Ferens i Gonzalez. Z pewnością ich gra będzie bazowała na tej dwójce zawodników - mówi przed środowym spotkaniem Juraj Zaťko, rozgrywający ekipy AZS-u Olsztyn.

Już w środę kolejny mecz. Tym razem do Uranii przyjeżdża BBTS Bielsko-Biała z nowym trenerem, z całkowicie przemeblowaną drużyną. Chcecie wykorzystać fakt, że Piotr Gruszka jest trenerem na dorobku?

Juraj Zat’ko: – Nie wiem, czy będzie widać na boisku, że to trener na dorobku. Nie znam go jako trenera. Oczywiście, mogą się przytrafić takie sytuacje, gdy będzie brakowało mu doświadczenia, ale spójrzmy na niedawne mistrzostwa świata – Antiga też nie był doświadczony, a złoto zdobył.

Jest ktoś, kogo w szczególności obawiacie się w zespole z Bielska-Białej?– BBTS jest mocny na skrzydłach, np. Ferens i Gonzalez. Z pewnością ich gra będzie bazowała na tej dwójce zawodników. Jeśli oni wystrzelą i zagrają bardzo dobrze, to cały BBTS może wyśmienicie. Raczej na nich będą opierali swoją grę.

Debiut przed własną publicznością już za wami. Teraz macie szansę na zrehabilitowanie się swoim kibicom za ostatnie przegrane.

– Mam nadzieję, że do Uranii przyjdzie co najmniej tyle samo kibiców, ilu na ostatni mecz. Oczywiście, zawsze liczymy na pełną halę kibiców, mimo że to środek tygodnia, chciałbym, by kibice wyszli po meczu zadowoleni.

Tym bardziej, że ostatnio niekoniecznie wychodzili z hali w dobrych nastrojach. Jak wytłumaczyłbyś im to, co się wydarzyło na boisku?

– Trzeciego seta meczu z Transferem Bydgoszcz przegraliśmy w trzy minuty, w jednym ustawieniu – przy zagrywce Marcina Walińskiego. Podobnie partię czwartą – ten sam zawodnik wszedł na zagrywkę i przytrzymał nas od stanu 2:2 do 2:11. Później tylko nas dobił swoimi dodatkowymi serwami, którymi zdobył kilka punktów z rzędu. Ten jeden punkt to z pewnością trochę mało po dwóch wygranych setach. W tym meczu liczyliśmy na pewno na więcej, na minimum dwa punkty, ale teraz wiem, że była szansa na trzy. Niestety, nie udało się.

Wszyscy są gotowi do gry?

– Ja czuję się dobrze i myślę, że podobnie czują się inni. Również ci, którzy byli kontuzjowani są w coraz lepszej formie, jak na przykład Maciej Zajder. W tym momencie uważam, że jesteśmy dobrze przygotowani do tego meczu – zarówno fizycznie, jak i taktycznie.

Rozmawiał Mariusz Kraszewski (www.indykpolazs.pl)

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved