Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Wyłaniają się faworyci

II liga M: Wyłaniają się faworyci

Jeszcze jest za wcześnie, by wyłaniać pretendentów do awansu do I ligi, ale można wytypować zespoły, z którymi trzeba się liczyć. Są to m.in.: GTPS Gorzów Wlkp., Chrobry Głogów, Wilki Wilczyn, Huragan Wołomin, Czarni Katowice czy Cell Fast Sanok.

Grupa I

Gorzowianie odnieśli kolejne zwycięstwo. Tym razem pokonali młodych uczniów ze Świnoujścia, którzy w żadnym secie nie przekroczyli granicy 20 punktów. Podopieczni Krzysztofa Kocika jeszcze nie stracili seta w lidze. W podobnej sytuacji są siatkarze Orła Międzyrzecz, którzy w sobotę wygrali z UKS-em Kołobrzeg. Natomiast pierwsze zwycięstwo w II lidze odniósł zespół KS-u Gniezno, który pokonał w trzech setach Stoczniowiec Gdańsk. Najbardziej wyrównana była druga partia, która toczyła się na przewagi, 28:26 wygrali podopieczni trenera Adriana Paczyńskiego. Najwięcej emocji przysporzył pojedynek AZS-u UAM Poznań z Olimpią Sulęcin, bowiem spotkały się dwa wyrównane zespoły, które aspirują do walki o I ligę. Wygrywali raz jedni, raz drudzy, a zwycięzcę wyłonił dopiero tie-break, w którym triumfowali poznaniacy. Także pięć setów oglądali kibice w Słupsku, gdzie miejscowy SPS podejmował KS Chełmża. Gospodarze mają czego żałować, bo w spotkaniu prowadzili już 2:0, w trzecim secie coś się w ich szeregach zacięło i to chełmżanie mogli cieszyć się ze zwycięstwa 3:2 w tym pojedynku.

Gwardziści do Zielonej Góry pojechali odczarować halę, bo w ubiegłym sezonie nie udało im się tam wygrać. Oba zespoły walczyły na boisku o każdy punkt (dwa sety na przewagi), ale zwycięsko z tego pojedynku wyszli wrocławianie. – Dwa pierwsze sety to nerwy do końca i gra na przewagi. Co ciekawe, w premierowej partii wybroniliśmy aż pięć piłek setowych. Po łatwo wygranym secie numer trzy, w czwartej odsłonie przegrywaliśmy już bardzo wysoko, a mimo to wyciągnęliśmy ten wynik – przyznał na klubowej stronie internetowej trener Gwardii, Tomasz Pajor. Także czterech setów potrzebowali siatkarze Chrobrego Głogów, aby wygrać spotkanie z beniaminkiem – Mickiewiczem Kluczbork i z kompletem trzech zwycięstw za trzy punkty przewodzą w grupie. Pierwsze zwycięstwo w II lidze odniósł zespół Siatkarza Oleśnica, który pokonał Sobieskiego Żagań 3:1. Zawodnicy Bielawianki Bester Bielawa w sobotę byli zdecydowanie lepsi od Olavii Oława i gdyby nie dekoncentracja w końcówce drugiego seta, w którym prowadzili dwoma punktami, mecz mógł skończyć się w trzech partiach. Ostatecznie podopieczni Macieja Jarosza wygrali na terenie rywala 3:1. Pięciosetowy bój stoczyły Astra Nowa Sól i Orion Sulechów. Twarda walka od początku do końca okazała się szczęśliwa dla nowosolan. A już w następnej kolejce mecz na szczycie we Wrocławiu, Gwardia podejmie Chrobrego Głogów.

Częstochowianie ulegli we własnej hali w trzech setach Czarnym Rząśnia. Siatkarze Norwida najbliżej zwycięstwa byli w drugiej partii, jednak w końcówce rywale im odskoczyli i wygrali. Zespół LUKS Wilki Wilczyn nie najlepiej zaczął spotkanie z SMS-em II Spała, w pierwszej partii uległ 19:25. Drugi set był niezwykle wyrównany, a na przewagi zwyciężyli siatkarze Wilków. W kolejnych partiach poszli za ciosem, wygrali 3:1 i dzięki temu przewodzą w grupie z kompletem zwycięstw. Kolejną wygraną zanotowali siatkarze Bzury Ozorków, tym razem na wyjeździe pokonali zespół STS-u Skarżysko-Kamienna 3:1. Ozorkowianie prowadzili już 2:0, drugiego seta wygrali na przewagi, ale w trzecim gospodarze wrócili do gry. Mecz udało się zakończyć w czwartej partii, siatkarze Bzury wrócili do swojego rytmu gry. Lechia Tomaszów Mazowiecki wygrała również 3:1 z AZS-em UŁ. Łodzianie prowadzili przez większość pierwszego i drugiego seta, jednak mocna zagrywka, głównie Daniela Ostrowskiego, dała zwycięstwo tomaszowianom. W trzeciej odsłonie początek był wyrównany, a później akademicy dyktowali warunki gry na boisku i zwyciężyli 25:21. W czwartym secie siatkarze Lechii pokazali na co ich stać, tym razem to oni narzucili swój styl gry i wygrali 25:20. W tej kolejce pauzował zespół MKS Kalisz.

Huragan Wołomin wygrał w trzech setach z MOS-em Wola Warszawa. Gospodarze spotkania wykazali się większym sprytem i doświadczeniem od rywali i są liderami grupy czwartej, bez straty seta. Godzinę trwał mecz pomiędzy AZS-em II Olsztyn a Wichrem Wilkasy. Zwycięstwo siatkarzy z Warmii i Mazur nie było ani na chwilę zagrożone, rywale byli bezradni, tylko w pierwszym secie zdobyli 13 punktów, w pozostałych mniej. Także trzy partie trwał pojedynek Huraganu Międzyrzec Podlaski z Czołgiem AZS UW Warszawa, jednak w tym spotkaniu było znacznie więcej emocji. Ważny dla losów meczu okazał się drugi set, w którym walka toczyła się na przewagi, a zwycięsko z niego wyszli siatkarze Huraganu. Warszawianie w trzeciej partii już opadli z sił i ulegli gładko 15:25. Trzeci zespół ze stolicy – MKS MDK Legia – także poniósł porażkę. W pierwszym i drugim secie obie drużyny walczyły na równi, losy partii rozstrzygały się w końcówkach. Natomiast trzecia i czwarta partia należały już do Centrum Augustów. W tej kolejce pauzował zespół SKS Hajnówka.

TKKF Czarni Katowice mkną w rozgrywkach, wygrali kolejne spotkanie, tym razem z TKS-em Tychy w trzech setach. Najbardziej wyrównana była pierwsza partia, ale dzięki dobrym rozegraniom Łukasza Jurkojcia, które gubiły blok rywali, wygrali podopieczni Przemysława Halapacza. W kolejnych setach przewaga katowiczan była niezagrożona i pewnie wygrali. Siatkarze Volleya Rybnik przegrywali już 0:2 w pojedynku z SK JSW KOKS. Jednak radlinianie rozprężyli się i do głosu doszli podopieczni trenera Wojciecha Kasperskiego, którzy wygrali kolejne trzy partie i zrehabilitowali się za porażkę z ubiegłego tygodnia. Podobny przebieg miało spotkanie pomiędzy AZS-em Politechniką Opolską a Rafako Racibórz. Podopieczni Radosława Górskiego wygrali dwa sety po nerwowych końcówkach. W trzeciej partii podnieśli się opolanie, którzy niesieni dopingiem przez kibiców zgromadzonych w hali zwyciężyli 3:2. Także pięć setów było potrzebnych do wyłonienia zwycięzcy spotkania AT Jastrzębski Węgiel II z Winnerem Czechowice-Dziedzice. Mecz był niezwykle wyrównany, wygrywali raz jedni, raz drudzy. Ostatecznie dwa punkty zapisali na swoim koncie młodzi siatkarze Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. Szybkie spotkanie było w Strzelcach Opolskich, gdzie miejscowy UKS podejmował Juvenię Głuchołazy. Goście rozprawili się z rywalami w trzech setach.

Kolejny przegrany tie-break zanotowali siatkarze Contimaxu Bochnia. MKS Andrychów wygrał dwa pierwsze sety, jednak w trzecim do głosu doszli gospodarze. Gdy wydawało się, że tym razem uda im się odnieść zwycięstwo, szalę na swoją stronę przechylili andrychowianie. Zawodnicy z Bochni muszą jeszcze poczekać na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Sosnowiczanie zdołali ugrać tylko jednego seta w spotkaniu z Błękitnymi Ropczyce. Siatkarze Płomienia przegrywali 0:2, w trzeciej partii nastąpił powrót, ale w czwartej już nie mieli argumentów. Ciekawie było w Krakowie, gdzie Hutnik Dobry Wynik podejmował Karpaty Krosno. Pierwszy set wygrali goście, drugi gładko siatkarze spod Wawelu. Kolejne dwie partie to bardzo wyrównana gra zwłaszcza w końcówkach, gdzie walka toczyła się na przewagi. O losach spotkania zadecydował tie-break, którego wygrali krakowianie. Wisłok Strzyżów przegrał kolejne spotkanie, tym razem 1:3 z LKS-em Kłos Olkusz. Cztery sety trwało także spotkanie MCKiS-u Jaworzno z TSV Cell Fast Sanok. Pierwszą partię wygrali gospodarze, pozostałe siatkarze z Doliny Sanu, warto zaznaczyć, że ostatni set zakończył się wynikiem 40:38.