Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Cztery zespoły z kompletem punktów

II liga K: Cztery zespoły z kompletem punktów

W najciekawszym spotkaniu minionego weekendu w II lidze kobiet Bronowianka Kraków w meczu derbowym pokonała AGH 3:2. Komplet punktów na swoim koncie mają zespoły z Sopotu, Polic oraz Tarnowa. Doskonale sezon rozpoczęła warszawska Mazovia.

W grupie 1 II ligi kobiet po trzech kolejkach komplet punktów na swoim koncie nadal mają zespoły Chemika Police i Trefla II Sopot. Policzanki w meczu na szczycie pewnie rozbiły w Rumi miejscowy APS, gromiąc rywala w pierwszym secie do 7. Podopieczne trenera Zdzisława Gogola usadowiły się na fotelu lidera i wszystko wskazuje na to, że mogą tam pozostać na dłużej. Tempa nie zwalniają również rezerwy Trefla Sopot, które w miniony weekend wygrały 3:1 z Libero Starogard Gdański i policzankom ustępują tylko gorszym bilansem setów. O punkt mniej od prowadzącej dwójki ma Orzeł Malbork, który tym razem wygrał w trzech setach z Czarnymi Słupsk. Zespół ze Słupska w trzech rozegranych spotkaniach w tym sezonie nie wygrał jeszcze seta. Najbardziej zacięte spotkanie tego weekendu miało miejsce w Policach, gdzie miejscowy SMS wygrał po tie-breaku z Energetykiem Poznań. Przyjezdne po przegraniu pierwszej partii wygrały dwie kolejne, mimo tego musiały się zadowolić tylko jednym punktem. Mecz pomiędzy KS-em Murowana Goślina a Orłem Elbląg został przełożony na 23 listopada.

Nowym liderem grupy 2 zostały siatkarki Olimpii Jawor, które w sobotę nie miały żadnych problemów z pokonaniem Sokoła Radzionków. Zespół z Jawora wykorzystał potknięcie dotychczasowego lidera – MCKiS Jaworzno w meczu na własnym parkiecie z Dębowianką PLKS Pszczyna zdobył tylko jeden punkt. Podopieczne trenera Włodzimierza Habarty przegrywały w Jaworznie już 1:2, potrafiły jednak odwrócić losy spotkania i rozstrzygnąć je na swoją korzyść w tie-breaku. Również w pięciu setach zakończył się ciekawy mecz w Katowicach, w którym Sokół wygrał z AZS-em Politechniki Śląskiej Gliwice. Przyjezdne dwukrotnie w tym spotkaniu obejmowały prowadzenie, ale w tie-breaku Sokół okazał się ostatecznie lepszy, wygrał 15:13 i zgarnął niezwykle cenne dwa punkty. Podziałem punktów zakończyło się również spotkanie w Świdnicy, gdzie miejscowy MKS pokonał 3:2 Zorzę Wodzisław Śląski. Kolejną niespodziankę sprawił zespół uczennic, SMS PZPS II Szczyrk. Tym razem młode siatkarki ze Szczyrku w trzech setach pokonały SMS 2LO Opole na parkiecie przeciwnika i zajmują już trzecie miejsce w tabeli.

Doskonale rozgrywki II ligi rozpoczął beniaminek – Mazovia Warszawa. Podopieczne trenera Janusza Patriaka rozbiły w Łodzi rezerwy ŁKS-u, nie dając juniorkom łódzkiego klubu zbyt wielu szans. Doskonale w tym meczu spisywały się Michalina Tokarska oraz Justyna Sachmacińska. Mazovia udowodniła, że w tym sezonie może powalczyć o wyższe cele. Trzy punkty zdobył również inny warszawski zespół debiutujący w rozgrywkach II ligi – Wisła. Podopieczne trenera Mirosława Zawieracza pokonały w Łasku miejscową Łaskovię i z pięcioma punktami na koncie prowadzą po dwóch kolejkach w tabeli grupy 3. Świadkami sporych emocji byli kibice w Nowym Dworze Mazowieckim. NOSiR prowadził już 2:0 z AZS-em AWF Warszawa i wydawało się, że pewnie zgarnie trzy punkty. Akademiczki doprowadziły jednak do wyrównania i w tie-breaku pewnie wygrały, wywożąc dwa cenne punkty. W tej kolejce pauzował jeszcze zespół GLKS-u Nadarzyn, który wejdzie do gry w najbliższą sobotę meczem z ŁKS-em II SMS MG13 Łódź.

Mecz na szczycie grupy 4 II ligi kobiet – tym mianem okrzyknięto spotkanie Bronowianki z AGH Kraków – nie zawiódł. Obie krakowskie drużyny stoczyły zacięty pojedynek i udowodniły, że będą się liczyć w walce o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. W ostatecznym rozrachunku górą była Bronowianka, która w tie-breaku wygrała 15:11 i zapisała na swoim koncie o jeden punkt więcej niż rywale. Derbowy podział punktów wykorzystały siatkarki z Tarnowa. PWSZ pokonało za trzy punkty Sokoła Zator, chociaż tarnowianki straciły drugiego seta w tych rozgrywkach. Z kompletem punktów prowadzą jednak w tabeli grupy 4, a Sokół, podobnie jak dwie inne drużyny, wciąż czeka na pierwsze punkty w tym sezonie. Pozostałe dwie to Kampus Wielicki, który w trzech setach uległ na własnym parkiecie Szóstce Mielec oraz Poprad Stary Sącz, który w tej kolejce poległ w Jarosławiu. W trzeciej serii spotkań pauzował zespół Tomasovii Tomaszów Lubelski. W przyszłym tygodniu szlagierowo zapowiadają się mecze AGH Kraków z PWSZ-tem Tarnów oraz Tomasovii z Bronowianką.