Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Rybnicka ALPS: Po trzeciej kolejce Artus Żory wciąż liderem

Rybnicka ALPS: Po trzeciej kolejce Artus Żory wciąż liderem

fot. archiwum

W 3. kolejce I ligi rybnickiej ALPS po raz kolejny bez straty seta mecz wygrała drużyna Artus Żory. Siatkarze z Żor tym samym wciąż są liderami, z bilansem setów 9:0. W II lidze w grupie A prowadzi Impacto Chałupki, a w grupie B VRF Klimatyzacja Żory.

W rozgrywkach I ligi w ramach Rybnickiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej bardzo ciekawie zapowiadało się spotkanie aktualnych liderów Artus Żory z Jar-Transem Fox Pszów. Emocje były jednak tylko na papierze, ponieważ zespół z Pszowa zaprezentował się fatalnie w polu zagrywki i przez dużą ilość błędów własnych zdecydowanie uległ mocnej ekipie z Żor (0:3). Po raz kolejny nie zawiedli także ubiegłoroczni finaliści – Dwójka Świerklany Projtrans oraz Jedynka Jankowice II. Pierwsi na własnym boisku ograli odmłodzony zespół Leon Internet Rybnik, natomiast drudzy stracili tylko seta w wyjazdowym spotkaniu z Proxeo Racibórz. Cenne trzy oczka wywalczyli także beniaminkowie – Silesia Lubomia oraz Top Ten ZST Rybnik. Team z Lubomii po zaciętym pojedynku wygrał 3:1 z TKKF-em Mokate Salvequick Pawłowice, natomiast rybniczanie ograli w Żorach zespół No Pain. W rybnickich Piaskach odbyło się ostatnie spotkanie tej kolejki i dostarczyło najwięcej emocji. Miejscowi siatkarze przegrali po tie-breaku z Volleyem Katowice i tym samym stracili pierwsze ligowe punkty.

Wyniki meczów w I lidze:
Dwójka Świerklany Projtrans – Leon Internet Rybnik 3:0
Proxeo Racibórz – Jedynka Jankowice II 1:3
Artus Żory – Jar-Trans Fox Pszów 3:0
Silesia Lubomia – TKKF Mokate Salvequick Pawłowice 3:1
No Pain Żory – Top Ten ZST Rybnik 0:3
Prestige Jaruga Piaski Rybnik – KS Volley Katowice 2:3


W grupie A II ligi RALPS trzecie zwycięstwo w tym sezonie odnotowali siatkarze LKS-u Impacto Chałupki. Tym razem zawodnicy spod czeskiej granicy udali się do Rybnika, by zmierzyć się z miejscowym Cateringiem. Pierwszego seta wygrali gospodarze, natomiast w kolejnych trzech górą byli już przyjezdni i dzięki trzem punktom wciąż zasiadają na pozycji liderów. Trzy oczka na własnym parkiecie zdobyli także gracze BFK Michel, którzy gościli spadkowicza z I ligi – Dach Decker Victorię Pilchowice. Pilchowiccy siatkarze tylko w pierwszej partii sprawili rywalom kłopoty i wygrali do 18, natomiast w każdej kolejnej, dzięki słabszemu przyjęciu, musieli uznać wyższość przeciwników. Po niezwykle zaciętym i emocjonującym boju w Świerklanach trzy oczka zdobył Nord RO-JO Team. Rywalem beniaminka była inna nowa ekipa w lidze – TKKF Szczygłowice. Siatkarze z jednej z dzielnic Knurowa wygrali jedną odsłonę (25:17), natomiast pozostałe trzy przegrali dwoma oczkami w każdej z nich (23:25, 28:30 i 24:26). W ostatnim spotkaniu tej grupy Fundacja Elektrowni Rybnik zwyciężyła z TS-em Euroskokiem Ziemi Rybnickiej 3:2.Wyniki meczów w grupie A II ligi:
TS Euroskok Ziemi Rybnickiej – Fundacja Elektrowni Rybnik 2:3
Nord Świerklany RO-JO Team – TKKF Szczygłowice 3:1
BFK Michel – Dach Decker Victoria Pilchowice 3:1
Catering Rybnik – LKS Impacto Chałupki 1:3


W grupie B najwięcej emocji było w starciu gliwickiego GAF-u z AZS-em Morgan Rybnik. Zespół z Gliwic prowadził 2:0 i chyba myślał już o tym, jak cieszyć się z wygranej, gdy rywale się przebudzili i zaczęli grać dużo lepszą siatkówkę. Ostatecznie gliwiczanie zdołali się wybronić i wygrali w tie-breaku. Drugie zwycięstwo odnieśli siatkarze OKIS-u Gaszowice Nieszporek Motocykle, którzy tym razem w pokonanym polu zostawili BestFit Club Rybnik. Zespołowi z Gaszowic nie wyszła jedynie druga partia, natomiast w pozostałych dwóch był wyraźnie lepszy. Trzy oczka na własnym boisku zainkasowali także siatkarze VRF Klimatyzacji Żory, którzy w trzech setach ograli Jedynkę Jankowice. Wyjazdowe wygrane za trzy punkty odnieśli także siatkarze Beer Team oraz Albion Team – gramy dla Kuby.

Wyniki meczów w grupie B II ligi:
GAF Gliwice – AZS Morgan Rybnik 3:2
Edytor Suszec – Albion Team – gramy dla Kuby 1:3
Zespół Szkół w Czerwionce-Leszczynach – Beer Team 1:3
VRF Klimatyzacja Żory – Jedynka Jankowice 3:0
OKIS Gaszowice Nieszporek Motocykle – BestFit Club Rybnik 3:1

Zobacz również:
Wyniki 3. kolejki Rybnickiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved