Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Po 2. kolejce Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

Po 2. kolejce Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

fot. archiwum

W dniu 11.10.2014 w Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się druga kolejka rozgrywek XVIII edycji Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

W minionej kolejce miał miejsce absolutny debiut w rozgrywkach amatorskich Wojciecha Blomberga, byłego zawodnika I- i II-ligowych drużyn, m.in. Wifamy Łódź, Czarnych Radom, Delecty Chemika Bydgoszcz, UKS-u SMS-u Łódź, Czarnych Rząśnia, AKS-u AZS-u Łódź. Doskonała postawa tego doświadczonego rozgrywającego pozwoliła TKKF-owi Dzikusy w trzech setach rozprawić się z ubiegłorocznymi finalistami ligi – zespołem PGE Obrót. Dzięki tej wygranej Dzikusy prowadzą w tabeli Ekstraklasy mężczyzn z kompletem punktów. Prawdziwe szaleństwo natomiast na trybunach podczas meczu TA-NO Volley – Superata. Występującego w TA-NO Bartłomieja Dąbrowskiego gorąco dopingowały zawodniczki Młodej Ligi Budowlanych Łódź, w której na co dzień pełni funkcję drugiego trenera. Natomiast zespół Superaty głośno wspomagali juniorzy Szkoły Marcina Gortata, którzy mogli zobaczyć na boisku swojego trenera Szymona Nowaka. Zacięta rywalizacja zarówno na trybunach, jak i na boisku trwała aż pięć setów, a z tego długiego i bardzo emocjonującego meczu ostatecznie zwycięsko wyszli siatkarze TA-NO. Dużą niespodzianką było wywalczenie punktu przez beniaminka Ekstraklasy, drużynę SEW-EURODRIVE w meczu z aspirującą do medalu Iskrą.

W Ekstraklasie kobiet bardzo wyrównany mecz i pasjonujące widowisko stworzyły siatkarki z zespołów Dzikusy II oraz SportEKSPERT. Te pierwsze nie spuściły głów, kiedy przegrywały 1:2 i po dobrej grze w dwóch ostatnich partiach to Dzikusy cieszyły się ze zwycięstwa 3:2 i z pierwszych cennych punktów w sezonie. Na prowadzeniu w tabeli drużyna 10 SHOOTS, która w minionej kolejce, podobnie jak przed tygodniem, w czterech setach rozprawiła się tym razem z Jutrzenką.

Bardzo ciekawe spotkanie w I lidze kobiet to zasługa ekip Serwo f.i.n.e. i Energii. Mocne odmłodzenie drużyny Energii Pabianice wyraźnie przynosi pożądane rezultaty, czyli skuteczną grę, która owocuje kolejnym zwycięstwem (3:2) i pozycją wicelidera tabeli. Na pierwszym miejscu bez straty seta pozostaje Stal Głowno, która nie miała większych problemów z pokonaniem 3:0 ZSO 8.

W IA lidze mężczyzn aż trzy z czterech spotkań kończyły się już po trzech partiach. Niespodzianką był remis beniaminka ligi, zespołu Wild Boyz, który kończąc pojedynek wynikiem 2:2 z jednym z najbardziej doświadczonych zespołów ligi amatorskiej – Lozametem, pokazał, że będzie groźnym przeciwnikiem dla wszystkich pozostałych zespołów. Rywalom w tabeli jak na razie „uciekają” dwie drużyny z kompletem zwycięstw. W minionej kolejce Bejłocz gładko (3:0) zwyciężył Warecką Chint, natomiast Volley Centrum nie miał problemów z pokonaniem również w trzech setach zespołu AMC.

Już po dwóch kolejkach spotkań w IB lidze mężczyzn zarysowuje się podział na drużyny, które walczyć będą o czołowe lokaty i awans do wyższej klasy rozgrywkowej oraz na „dolną czwórkę”. Niezwykle mocne drużyny Fuks Sulejów, Koluszki i SMG 13 pokazały, że w tym sezonie są zainteresowane wyłącznie walką o medale i awans. Spotkania tych trzech zespołów kończyły się przekonującymi zwycięstwami 3:0, odpowiednio ze Starszakami, Bruklandem i Społeczną Akademią Nauk.

Na prowadzeniu w tabeli II ligi mężczyzn „samotnie” z kompletem punktów, a tym samym bez straty seta Team Spiryt. Zespół, któremu w ubiegłym sezonie niewiele zabrakło do awansu do I ligi, już po dwóch kolejkach pokazuje, że będzie tegorocznym faworytem. Tym razem siatkarze tej drużyny szybko uporali się z New Team. Interesujące spotkanie rozegrali natomiast siatkarze Kadry B oraz Volley Team. Na uwagę zasługuje przede wszystkim doskonała gra kapitana Volley Team Michała Walentowicza, która zadecydowała o końcowym sukcesie drużyny (3:1).

W III lidze mężczyzn ponownie dobrą postawą wykazali się młodzi siatkarze Energii, którzy dwa lata temu występowali pod nazwą Kadeci Dobroń, a bieżący sezon rozpoczęli od dwóch przekonujących zwycięstw 3:0 nad zespołami Terwo i GOŚcie. Również pewną wygraną w trzech setach w swoim pierwszym meczu popisali się ubiegłoroczni brązowi medaliści III ligi, czyli CentiNet, pokonując Easy.

Serdecznie zapraszamy kibiców na III kolejkę rozgrywek, która odbędzie się 18.10.2014 roku (sobota) w godzinach 8-18 w Szkole Podstawowej nr 205 ul. Dąbrówki 1 (Olechów).Wyniki i tabele dostępne na stronie siatka-lodzkie.org

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved