Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ: „Polskie” Amerykanki wyróżnione indywidualnie

MŚ: „Polskie” Amerykanki wyróżnione indywidualnie

fot. orlenliga.pl

W zakończonych wczoraj MŚ kobiet najlepsze były Amerykanki, które w finale ograły Chinki. Największą zwyciężczynią w zespole USA jest Kimberly Hill - MVP całej imprezy. Z wyróżnieniem turniej zakończyły przedstawicielki każdego z 4 czołowych zespołów.

Dla reprezentacji USA turniej na Półwyspie Apenińskim był niezwykle udany. Podopieczne Karcha Kiraly’ego znajdowały się w gronie faworytów całej imprezy, jednak do złota w pierwszej kolejności typowano Brazylijki i Rosjanki. Boisko zweryfikowało jednak te domysły i ani zespołu z Ameryki Południowej, ani reprezentantek Rosji kibice nie zobaczyli w meczu finałowym. Zawodniczki z Ameryki Północnej zaprezentowały się przez ostatnie 3 tygodnie najrówniej i to w ich ręce trafiły złote medale mistrzostw globu. Jest to ich pierwszy złoty medal w imprezie tej rangi.

Dobry występ był też widoczny podczas dekoracji najlepszej drużyny mundialu. W najmocniejszej siódemce całej imprezy znalazło się miejsce dla dwóch Amerykanek: Alishy Glass i Kimberly Hill. Obie mają w swojej karierze polski akcent – grę w Atomie Treflu Sopot. Pierwsza z nich została najlepszą rozgrywającą, natomiast druga jedną z dwóch przyjmujących oraz MVP mistrzostw. Wśród wyróżnionych zawodniczek znalazło się miejsce dla dwóch Chinek, dwóch Brazylijek i jednej Włoszki. Przyznano również nagrodę fair play, której laureatem został szkoleniowiec Canarinhos Ze Roberto.

Najlepsza siódemka mistrzostw świata 2014 kobiet:Rozgrywająca: Alisha Glass (USA)
Przyjmujące: Kimberly Hill (USA), Zhu Ting (Chiny)
Atakująca: Sheilla Castro (Brazylia)
Środkowe: Junjin Yang (Chiny), Thaisa Menezes (Brazylia)
Libero: Monica De Gennaro (Włochy)

MVP: Kimberly Hill (USA)

Nagroda fair play: Ze Roberto (trener, Brazylia)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved