Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Izabela Soja: Z meczu na mecz nasza forma będzie rosła

Izabela Soja: Z meczu na mecz nasza forma będzie rosła

fot. archiwum

- Ten wynik może trochę dziwić i być postrzegany jako sensacja. Ale dobrą i kombinacyjną grą zapracowałyśmy sobie na komplet punktów w starciu z Zawiszą - powiedziała po pierwszym zwycięstwie KS-u Jastrzębia Borynia PLKS Pszczyna, Izabela Soja.

W spotkaniu z Zawiszą Sulechów wywalczyłyście komplet punktów i tym samym sprawiłyście kibicom wielką niespodziankę, pokonując faworyta ligi!

Izabela Soja: – Zgadza się! Kluczem do wygranej była zespołowość. Zagrałyśmy dziś razem, jako drużyna. A tego właśnie zabrakło nam w przegranym pojedynku z Budowlanymi Toruń. Po tamtej porażce dużo ze sobą rozmawiałyśmy, sporo sobie wyjaśniłyśmy, powiedziałyśmy sobie, co myślimy o swojej grze. Dzięki temu nasza gra dziś wyglądała dużo lepiej.Dziś wychodziło wam niemal wszystko. Straszyłyście rywalki mocnym serwisem, skutecznie grałyście na kontrach i wyblokowałyście sporo piłek.

– Tak, trener tuż przed spotkaniem dał nam wolną rękę, jeśli chodzi o zagrywkę. Nie narzucał nam w kogo powinnyśmy zagrywać, ale zalecił, byśmy podjęły ryzyko w polu serwisowym. Zagrywka przyniosła nam dzisiaj sporo punktów, rywalki miały problemy z przyjęciem. Myślę, że to był jeden z elementów, który zadecydował o naszym zwycięstwie.

Zawisza Sulechów przyjechał do Jastrzębia w roli faworyta a tymczasem wy, bez żadnych kompleksów, pokazałyście rywalkom jak grać w siatkówkę. W I lidze kobiet występujecie w roli beniaminka, a nie pozwoliłyście faworytkom urwać nawet seta!

Myślę, że wynik może trochę dziwić i być postrzegany jako sensacja. Ale dobrą i kombinacyjną grą zapracowałyśmy sobie na komplet punktów w starciu z Zawiszą. Wygrana z mocnym rywalem, i to bez straty seta, bardzo cieszy, ale to dopiero pierwsze mecze, a liga jest długa.

Przed meczem szkoleniowiec ekipy z Sulechowa wypowiadał się o was w samych superlatywach. Powiedział m.in, że jesteście ambitnym i walecznym zespołem i nie należy was lekceważyć, co udowodniłyście dziś na parkiecie.

– Bardzo cieszą mnie te słowa i mam nadzieję, że nasza gra będzie układać się tak dobrze, jak dzisiaj. Z meczu na mecz nasza forma będzie rosła. Przed startem rozgrywek ligowych zarząd klubu nie narzucił nam z góry określonych celów, a trzeba pamiętać, że w I lidze występujemy jako beniaminek. Chciałybyśmy awansować do czołowej ósemki i prezentować coraz lepszą grę.

Siatkówka żeńska w Jastrzębiu Zdroju to nowość. Zaskoczyła cię wysoka frekwencja na trybunach?

– Nie, przyznaję, że nie zaskoczyło mnie to, że na naszym meczu zjawiło się aż tylu kibiców. W Jastrzębiu jest bardzo dużo sympatyków sportu, nie tylko siatkówki, ale także hokeja. Żeńska siatkówka jest tutaj nowością, ale z siatkówką macie do czynienia na co dzień, bo od lat śledzicie zmagania Jastrzębskiego Węgla na parkietach ligowych i w europejskich pucharach.

*Rozmawiała: Danuta Jurasz

źródło: ks-borynia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved