Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: W derbach AZS-ów lepsze katowiczanki

II liga K: W derbach AZS-ów lepsze katowiczanki

W 3. kolejce rozgrywek na drugoligowych parkietach w grupie 2 doszło do bardzo ciekawego spotkania pomiędzy siatkarkami z Katowic i Gliwic. W stolicy Śląska lepsze okazały się gospodynie, które po zaciętym meczu wygrały 3:2.

Na starcie spotkania w obu ekipach dało się wyczuć lekko podwyższony poziom emocji. W poprzednim sezonie gliwiczanki w finałach grupowych rozgrywek zamknęły drogę sokolankom do turnieju finałowego o awans do I ligi i ten mecz był pierwszą okazją do zrewanżowania się. Lepiej w hali na Wełnowcu odnalazły się przyjezdne, które skutecznie kończyły akcje na skrzydłach, a przede wszystkim kąśliwie zagrywały i same dobrze przyjmowały. Takie atuty dały im spokojne zwycięstwo 25:17. Set numer dwa był zupełnie inny od premierowej partii. Na boisku swój styl gry bardzo szybko narzuciły podopieczne trenera Krzysztofa Zabielnego, które szczególnie dobrze spisywały się w bloku. Tym elementem katowiczanki w tej części gry zdobyły aż siedem oczek i spokojnie doprowadziły do remisu w całym meczu (25:16).

Dobra gra sokolanek utrzymała się aż do połowy seta numer trzy. W ataku na skrzydłach bardzo skuteczne były Sandra Tetfejer oraz Anna Grzechnik, natomiast w obronie dużo piłek podbijała libero Joanna Szczurek. Prowadząc 16:9, sokolanki się zablokowały i zaczęły popełniać mnóstwo błędów własnych. Sylwia Pastuszko i jej koleżanki nie zaprzepaściły takiej okazji i doprowadziły do remisu w samej końcówce spotkania (23:23). W decydującej części seta gospodynie nie potrafiły wrócić do swojej dobrej gry sprzed kilkunastu minut i przegrały partię 24:26. Kilka mocnych słów po fatalnej grze w poprzedniej odsłonie podziałało na katowiczanki motywująco. Siatkarki Sokoła błyskawicznie wypracowały sobie przewagę, której tym razem nie roztrwoniły. Na skrzydle znów nieźle radziła sobie Grzechnik, a coraz więcej problemów rywalkom sprawiały także środkowe. Ostatecznie sokolanki rozstrzygnęły seta na swoją korzyść w stosunku 25:17 i doprowadziły do tie-breaka.

Piąty set lepiej ułożył się dla gliwiczanek, które prowadziły na zmianie stron 8:6. Sytuacja boiskowa powoli zaczęła się jednak zmieniać i inicjatywa coraz bardziej przechodziła w ręce gospodyń. Kilka minut później sokolanki prowadziły 14:11 i wydawało się, że za chwilę mecz zakończy się ich zwycięstwem, jednak gliwiczanki tak łatwo się nie poddały. Dobre zagrywki przyjezdnych doprowadziły do gorącej końcówki (13:14), ale po przerwie na żądanie trenera Zabielnego akademiczki z Gliwic popełniły błąd i dwa oczka trafiły na konto zespołu ze stolicy Śląska.

AZS AWF Sokół 43 Katowice – AZS Politechnika Śląska Gliwice 3:2
(17:25, 25:16, 24:26, 25:17, 15:13)