Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Mazovia dała lekcję siatkówki juniorkom ŁKS-u

II liga K: Mazovia dała lekcję siatkówki juniorkom ŁKS-u

Młode siatkarki ŁKS-u II SMS MG13 Łódź zmierzyły się z debiutującą w II lidze kobiet Mazovią Warszawa. Podopieczne trenera Janusza Patriaka były bezlitosne dla łodzianek i wygrały spotkanie w trzech szybkich setach, udzielając im lekcji siatkówki.

Dla beniaminka II ligi kobiet, Bluesoft Mazovii Warszawa, mecz w Łodzi był pierwszym na tym szczeblu rozgrywek. Młode siatkarki ŁKS-u II podbudowane zdobytym punktem na inaugurację ligi w Łasku, również tym razem liczyły na sprawienie niespodzianki. W pierwszym secie taką nadzieję mogły mieć do stanu 9:13 po skutecznym ataku Sylwii Wieczorek. Od tego momentu zespół z Warszawy wzmocnił swoją zagrywkę, a na siatce nie do zatrzymania były doświadczone Justyna Sachmacińska i Michalina Tokarska. Na skuteczne ataki gości próbowała odpowiadać co jakiś czas 16-letnia Malwina Stroińska, ale ełkaesianki nie mogły sobie poradzić przede wszystkim z przyjęciem zagrywek Magdaleny Bojko. Seta wynikiem 25:14 dla Mazovii zakończył atak Agaty Borówko.

W drugiej partii na boisku w barwach ŁKS-u pojawiła się Agata Kucharczyk, zmiany nastąpiły również w składzie przyjezdnych. Tym razem to łodzianki wykorzystały problemy w przyjęciu rywalek i po ataku Stroińskiej remisowały 5:5. Dość szybko na boisko wróciła więc Michalina Tokarska i warszawianki zdobyły kilkupunktową przewagę, ale juniorki ŁKS-u próbowały dzielnie walczyć. Po zepsutej zagrywce Sandry Brudzińskiej przegrywały 14:18, potem jednak ataki Sachmacińskiej i Tokarskiej pozwoliły Mazovii zwiększyć przewagę. Gospodynie odpowiadały jeszcze atakami Kucharczyk, ale przegrały ostatecznie do 17.

O trzecim secie łodzianki z pewnością będą chciały jak najszybciej zapomnieć, a można o nim napisać tylko tyle, że się odbył. Zagrywki Magdaleny Bojko szybko ustawiły przebieg gry i Mazovia prowadziła już 8:2. Nie do zatrzymania ze skrzydeł były Justyna Sachmacińska i Michalina Tokarska, a bezradne gospodynie mogły się tylko przyglądać dobrej grze przyjezdnych. Od czasu do czasu próbowała się odgryźć bardziej doświadczonym rywalkom Justyna Sagan, ale przewaga warszawianek rosła w tempie geometrycznym. Wynik 25:8 ustaliła rezerwowa Agata Baranowska i Mazovia zapisała na swoim koncie trzy punkty w drugoligowym debiucie, chociaż popełniła w meczu sporo błędów własnych. Łodzianki będą miały doskonały materiał do pracy i dalszego doskonalenia swoich siatkarskich umiejętności.

ŁKS II SMS MG13 Łódź – Mazovia Warszawa 0:3
(14:25, 17:25, 8:25)

ŁKS: Nowicka, Wojewódzka, Stroińska (7), Wieczorek K. (4), Wieczorek S. (1), Wojtkiewicz, Dębska (libero) oraz Sagan (2), Głoskowska, Borek, Kucharczyk (3) i Bodasińska (libero)
Mazovia: Tokarska (12), Majewska (1), Sachmacińska (12), Borówka (5), Bojko, Pakuła, Snopkiewicz (libero) oraz Karcz (1), Baranowska (1), Brudzińska (8), Kowalska i Turek (1)