Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Orlen Liga: Po bardzo ciekawym meczu trzy punkty dla Muszynianki

Orlen Liga: Po bardzo ciekawym meczu trzy punkty dla Muszynianki

W pojedynku drugiej kolejki Orlen Ligi rozgrywanym w Legionowie mogło dojść do niemałej niespodzianki. Ostatecznie wszystko zakończyło się wygraną Muszynianki, ale miejscowy zespół postraszył przeciwniczki, gromiąc je w pierwszej odsłonie do 9.

Pierwsze akcje spotkania w Legionowie przypominały siatkarskie szachy, w których obie strony niejako badają rywala. Jako pierwsze do ataku przeszły gospodynie, które za sprawą mocnych uderzeń Magdaleny Piątek oraz kąśliwej zagrywki wyszły na trzypunktowe prowadzenie (6:3). Słabość w skutecznym zakończeniu pierwszej akcji po stronie muszynianek pogłębiała się z każdą kolejną akcją i w błyskawicznym tempie różnica zwiększyła się z trzech do aż ośmiu oczek (15:7). Doskonała postawa w obronie Katarzyny Wysockiej oraz mnóstwo przeróżnych błędów przyjezdnych sprawiło, iż legionowianki grały bardzo otwartą grę, która wyraźnie sprawiała im wiele radości (22:8). W końcówce seta asem serwisowym popisała się Marta Bechis, a następnie muszynianki dobiły się, popełniając proste błędy (9:25).

W drugiej odsłonie podopieczne Bogdana Serwińskiego pojawiły się na parkiecie z wyczyszczoną głową i bojowym nastawieniem. Po udanych akcjach blok-aut w wykonaniu Karoliny Różyckiej przyjezdne odskoczyły na trzy oczka (8:5), lecz już chwilę później na tablicy wyników widniał remis. Muszyniankom znów przytrafił się przestój w przyjęciu, natomiast w polu zagrywki Legionovii cały czas stała Daria Paszek i kontynuowała dobrą serię swojego zespołu (12:12). Siatkarki z południa kraju otrząsnęły się i na drugą przerwę techniczną zeszły z dwupunktową zaliczką, a po bloku na Paszek i Piątek różnica ta urosła do czterech oczek (21:17). Wybite z rytmu gospodynie zaczęły oddawać piłki w łatwy sposób i tam samym napędziły grę swoich rywalek, które bez problemów zwyciężyły 25:18.

Set numer trzy od samego początku był bardzo równy. Ekipa z województwa mazowieckiego głównie punktowała ze skrzydeł, podczas gdy Danica Radenković często kierowała piłkę do muszyńskich środkowych (4:4, 9:9). Dobre widowisko z dużą liczbą obron i wybloków trwało przez całą odsłonę i dopiero w decydującej fazie partii w zespole z Legionowa pojawiły się błędy. Najpierw piłkę w aut posłała Piątek, a następnie legionowiankom dwukrotnie nie udało się zatrzymać Katie Carter, która zdobywała punkty z niezbyt wygodnych piłek (23:21). Po błędzie w ataku Igi Chojnackiej muszynianki stanęły przed okazją na zakończenie seta (24:21), lecz wykorzystały dopiero drugą szansę i wygrały do 22.

Przyparte do muru legionowianki zaczęły czwartą odsłonę od mocnego akcentu. Po kilku skutecznych uderzeniach Paszek oraz Wójcik na tablicy wyników pojawił się wynik 6:2 dla gospodyń. Muszynianki zdobyły dwa punkty z rzędu i nieco poprawiły swoją sytuację na pierwszej przerwie technicznej (5:8), jednak po regulaminowej przerwie do głosu znów doszły gospodynie. Dobra gra w bloku Jaimie Thibeault oraz trudne zagrywki Jolanty Studziennej sprawiły wiele szkody zespołowi z południa kraju. Podopieczne trenera Kosmola osiągnęły czteropunktową przewagę (18:14), jednak stopniowo zaczęły ją trwonić. Poważny kryzys przytrafił im się w samej końcówce, kiedy za linią dziewiątego metra w zespole z Muszyny pojawiła się Karolina Ciaszkiewicz-Lach. Doświadczona przyjmująca „ostrzeliła” zagrywką najpierw Chojnacką, a później Wójcik i zakończyła partię wynikiem 25:23, a cały mecz 3:1.

MVP: Danica Radenković

Legionovia Legionowo – Muszynianka Muszyna 1:3
(25:9, 18:25, 22:25, 23:25)

Legionovia: Paszek (15), Piątek (10), Wójcik (15), Thibeault (12), Bechis (6), Studzienna (4), Wysocka (libero) oraz Gajewska, Chojnacka i Bociek (1)
Muszynianka: Carter (15), Różycka (10), Wojcieska (8), Ciaszkiewicz-Lach (12), Radenković (3), Plchotova (12), Maj (libero) oraz Gierak (1), Jasińska i Sosnowska (5)