Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Kaczyński: W zespole jest zdrowa rywalizacja

Michał Kaczyński: W zespole jest zdrowa rywalizacja

fot. Łukasz Kardynał / sportsphotos.eu

Waleczni akademicy urwali rywalom z Jastrzębia-Zdroju jeden punkt. - Każdy stara się pomóc drużynie jak może, mamy bardzo dobrą atmosferę w zespole. Nie ma jakichś chorych ambicji - o atutach najmłodszego zespołu PlusLigi mówił Michał Kaczyński.

W meczu 2. kolejki PlusLigi mieliście realne szanse wygrać z wyżej notowanym rywalem. Czego przede wszystkim zabrakło w kluczowym fragmencie meczu? Na tym etapie rywalizacji, w takich momentach decydujące może być doświadczenie, które było atutem rywali?

Michał Kaczyński:Trudno na gorąco powiedzieć czego przede wszystkim zabrakło, może tych dwóch piłek w końcówce, gdzie po jednej z akcji piłka przewinęła się po taśmie i spadła w aut, gdyby nie to moglibyśmy w tie-breku walczyć na przewagi. Na pewno jednak cieszy fakt, że przyjeżdżamy i walczymy z tak mocnym rywalem. Może w starciu z kędzierzynianami nie przełożyło się to na zdobycze punktowe, ale tutaj wywozimy jeden punkt. Na pewno pozostaje niedosyt, bo mogliśmy wygrać i sprawić niespodziankę. Nie ma jednak co rozpamiętywać, cieszymy się z tego co mamy. Teraz odpoczywamy i w środę jedziemy walczyć do Warszawy.

Spotkanie miało też dość nietypowy przebieg – po dość wysoko przegranym trzecim secie niewiele wskazywało na takie odwrócenie sytuacji. Co było tym impulsem odmieniającym obraz waszej gry w dalszej części meczu?Na każdego seta staramy się wychodzić ze świeżymi głowami i mimo wszystko to nam się w tym meczu udało. Może poza tym drugim i trzecim setem, które przegraliśmy. Do tego tę trzecią partii dość zdecydowanie, przy znacznej różnicy punktowej, co w znacznym stopniu wynikało z naszych błędów własnych. Ale cieszy ogólnie postawa, jaką zaprezentowaliśmy w czwartym secie, gdzie walcząc do końca – wygraliśmy. To jest na pewno budujące.

Jeden punkt wywieziony z Jastrzębia-Zdroju jest, mimo wszystko, korzystnym rezultatem?

Na pewno tak, ale ten niedosyt pozostaje. Wygrać tutaj, na tym trudnym terenie, byłoby super sprawą. Cieszymy się jednak z tego co mamy. Osobiście przed przyjazdem do Jastrzębia-Zdroju brałbym ten wynik w ciemno.

Podobnie jak przed rokiem, macie wyjątkowo młody skład. W poprzednim sezonie na podobnym etapie dostaliście od jastrzębian bolesną lekcję siatkówki. Co więc, zestawiając AZS z ubiegłego sezonu z aktualnym składem, zmieniło się przede wszystkim?

Trudno powiedzieć, każdy stara się pomóc drużynie jak tylko może, mamy bardzo dobrą atmosferę w zespole. Na treningach wygląda to jeszcze lepiej, co na razie może nie przekłada się w pełni na mecze, ale to dopiero drugie spotkanie ligowe, dodatkowo mamy tych rywali mocnych. Przed nami kolejne mecze z tymi rywalami, z którymi teoretycznie powinniśmy zdobywać punkty, aby móc liczyć się w walce o awans do fazy play-off. Na pewno ten cel – awans – to nasze marzenie. Po to trenujemy, spotykamy się w sali, wylewamy poty na treningach i do tego na pewno będziemy dążyć.

Dość mocno obraz waszej gry odmienił też nowy rozgrywający – Miguel De Amo.

Oczywiście, to bardzo dobry transfer Miguela. To zawodnik, który dysponuje wszechstronną zagrywką, bardzo dobrym rozegraniem, obroną. Zawodnik bardzo dobry i kompletny, na pewno swoją obecnością bardzo nam pomoże.

Dla ciebie to też nieco inna sytuacja, pod koniec ubiegłego sezonu miałeś pewne miejsce pierwszego atakującego. Teraz rywalizujesz z Bartoszem Janeczkiem, w razie potrzeby możesz też wrócić do gry na przyjęciu. Ta wewnętrzna rywalizacja dodatkowo motywuje?

Osobiście niezależnie od wszystkiego cały tydzień staram się trenować, jak najlepiej pracować, robić swoje, aby w danym meczu wyjść na boisko i pokazać się z jak najlepszej strony. Wiadomo, między nami wszystkimi w zespole jest zdrowa rywalizacja, nie ma jakichś chorych ambicji, każdy pracuje za siebie, idziemy w jednym kierunku i to jest najważniejsze.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved