Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Krzysztof Gulak: Możemy być zadowoleni z gry, ale nie z wyniku

Krzysztof Gulak: Możemy być zadowoleni z gry, ale nie z wyniku

Osiemnastoletni zawodnik AZS-u Olsztyn Krzysztof Gulak zadebiutował w seniorskiej PlusLidze. - Marzenia się spełniają - mówi. Jego drużyna, choć wygrywała już 2:0 w setach, w całym meczu uległa Transferowi Bydgoszcz 2:3.

Krzysztof, zadebiutowałeś w PlusLidze i zdobyłeś swoje pierwsze punkty. Jakie to uczucie?

Krzysztof Gulak:Co mogę powiedzieć? Marzenia się spełniają. Kiedyś oglądałem mecze z trybun, kibicowałem, a teraz uczestniczę w nich na boisku. Teraz pozostaje tylko ciężko pracować, aby znaleźć się w pierwszej szóstce, ale to już wybiegamy w przyszłość. Ciężka praca przede wszystkim.

Trochę nieszczęśliwy ten debiut, bo to drugi mecz i druga przegrana…

Ten mecz był o wiele lepszy niżeli ten poprzedni. Możemy być zadowoleni z jakości gry, ale niestety nie z wyniku, bo nie mamy zwycięstwa, o które tak mocno walczyliśmy. Szkoda, ale następny mecz już w środę i musimy się zrehabilitować przed własną publicznością.

Co tak naprawdę stało się w tym meczu? Przecież w pierwszych dwóch setach graliście całkowicie inną siatkówkę niż w tych przegranych partiach.

Ciężko powiedzieć. Transfer Bydgoszcz zaczął grać dużo lepszą siatkówkę, popełniał mniej błędów. Wykorzystaliśmy ich błędy w secie pierwszym i drugim, a w kolejnych partiach praktycznie zminimalizowali straty i zaczęli nas punktować. To odbiło się na wyniku.

Pierwszy mecz przed własną publicznością zawsze gra się nieco trudniej. W środę macie szansę na zrehabilitowanie się swoim kibicom, bo gracie z BBTS-em Bielsko-Biała.

Tak, liczę na obecność kibiców. Szczerze powiedziawszy, w meczu z Transferem spodziewałem się ich większej liczby, ale i tak jest fajnie. To jest Urania, tu zawsze jest klimat.

Rozmawiał: Mariusz Kraszewski

źródło: indykpolazs.pl