Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Izabela Bełcik: Rywalki sprawiły nam wiele kłopotów

Izabela Bełcik: Rywalki sprawiły nam wiele kłopotów

fot. Mariusz Federowicz

Pewnym wynikiem 3:0 zakończyło się spotkanie 2. kolejki ORLEN Ligi pomiędzy PGE Atomem Treflem i Pałacem Bydgoszcz. Kibice zgromadzeni w Łuczniczce mogli jednak być zadowoleni z siatkarskiego widowiska.

Jesteśmy na pewno zadowoleni z trzech punktów, choć mamy do siebie parę uwag. Gratuluję naszym rywalkom, bo pokazały na boisku walkę i sprawiły nam wiele kłopotów. Teraz nie wolno nam nadal stracić koncentracji – powiedziała po meczu kapitan sopocianek, Izabela Bełcik.

PGE Atom Trefl Sopot w sobotnie popołudnie zainkasował pełną pulę punktów w bydgoskiej hali Łuczniczka, pokonując tamtejszy KS Pałac 3:0 (25:18, 25:22, 25:21). Tym samym sopocianki z kompletem punktów i bez straconych setów oczekują już na starcie z Chemikiem Police. – Oba zespoły mają zupełnie różne cele w lidze, ale Pałac pokazał, że jest waleczny i umie grać w siatkówkę. Tego się zresztą spodziewaliśmy, dlatego dobrze przygotowaliśmy się do tego spotkania – podsumował mecz z Pałacem trener PGE Atomu Trefla, Lorenzo Micelli.Kluczem do wygranej była dla nas zagrywka – gdy funkcjonowała dobrze, odrzucaliśmy przeciwnika od siatki i utrudnialiśmy mu przyjęcie, co ułatwiało nam grę. Mój zespół w starciu z Pałacem pokazał, że jest na bardzo dobrej drodze i że praca, która wykonujemy codziennie, idzie w dokładnie takim kierunku, jak sobie zakładamy – dodał.

Po wygranej z KSZO Ostrowiec (3:0) oraz wiktorii z Pałacem, atomówki z kompletem punktów przystąpią do spotkana z Chemikiem Police. Policzanki w tej kolejce pauzowały, ponieważ ich mecz z Impelem Wrocław przełożony został na 5. listopada. Co sopocianki muszą poprawić w swojej grze w nadchodzącym tygodniu? – Wszystko – powiedziała krótko i z uśmiechem kapitan zespołu, Izabela Bełcik.To początek ligi i jest jeszcze sporo rzeczy, nad którymi musimy pracować. Wiadomo, że to nie jest nasz szczyt formy i teraz mozolnie i rzetelnie pracujemy na treningach każdego dnia. Ćwiczymy granie na wyższych piłkach, poprawiamy grę z kontrataku, wyprowadzanie akcji na czysto i można by tak wymieniać jeszcze długo. To taka praca ogólna, ale jedno już na pewno wiemy: jeśli zagrywka będzie dobra i blok pozostanie na wysokim poziomie, powinno być dobrze – zapewniła.źródło: atomtrefl.pl, inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved