Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Zwycięska passa sanoczan trwa

II liga M: Zwycięska passa sanoczan trwa

Siatkarze TSV Sanok kroczą jak na razie od zwycięstwa do zwycięstwa. W meczu 3. kolejki pokonali na wyjeździe MCKiS Jaworzno 3:1, chociaż początek meczu wcale nie wskazywał na to, że wywiozą z Zagłębia jakiekolwiek punkty.

Sanoczanie przystąpili do meczu z MCKiS-em Jaworzno mocno stremowani, co było widać w początkowych akcjach tego meczu. Sanocka ekipa miała problemy z przyjęciem zagrywki, a gospodarze bardzo szybko to wykorzystali i po ataku Lipiarza mieli cztery punkty więcej niż TSV 8:4. Z biegiem czasu przyjezdni poprawili swoją grę i był remis 8:8. Zmobilizowani jaworznianie lepiej poczynali sobie w obronie oraz kontratakach i po punktowym bloku Syguły na Rusinie odbudowali swoją przewagę i prowadzili 17:13. Jak się później okazało, był to decydujący moment tego seta, sanoczanie nie potrafili przebić się przez szczelny blok gospodarzy, a na domiar tego popełniali niewymuszone błędy i i po ataku Borończyka przegrywali 15:21. MCKiS wygrał pierwszego seta i nic nie wskazywało, że dojdzie do zwrotu sytuacji w kolejnych setach.

Druga partia spotkania miała zupełnie inny przebieg niż pierwsza. Podbudowani zwycięstwem w pierwszym secie jaworznianie rozpoczęli od prowadzenia 3:0 i o przerwę na żądanie poprosił trener TSV Podpora. W tym okresie gry sanoczanie mieli kłopoty z przyjęciem zagrywki i nadal nie mogli skończyć ataków z pierwszego tempa. Sygnał do ataku dał Daniel Gąsior, który zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki 6:6, ale chwilę potem to podopieczni trenera Łozińskiego prowadzili 9:6 po tym, jak skutecznie zaatakował Bartłomiej Soroka. Na skutek błędów własnych MCKiS stracił całą przewagę i był remis 9:9. Jaworznianie jeszcze raz mieli dwa „oczka” więcej niż ich rywale 12:10, od tego momentu sanoczanie przyspieszyli swoją grę i po ataku Kusiora prowadzili 14:13. Rozgrywający sanockiej drużyny gubił blok gospodarzy, a skrzydłowi zdobywali cenne punkty w ataku. W końcówce seta gospodarze popełnili dużą ilość błędów własnych, szczególnie w przyjęciu zagrywki, wówczas to ważne punkty zdobył Paweł Rusin i walnie przyczynił się do wygrania drugiego seta.

Podobnie jak miało to miejsce w drugim secie na boisku pozostał Wesołowski oraz Matuła. Po ataku w antenkę Karola Borończyka przyjezdni prowadzili 4:2. Przerwa na żądanie wzięta przez miejscowego szkoleniowca przy stanie 6:3 dla sanoczan pozytywnie wpłynęła na poczynania jego podopiecznych, którzy wyrównali stan rywalizacji na 6:6. Obie ekipy grały punkt za punkt i kończyły swoje akcje z pierwszego tempa, ze strony jaworznian nie do zatrzymania w ataku był Soroka oraz Kalandyk w sanockiej drużynie. Sygnał do ataku dał sanoczanom Rusin, który sprawił, że TSV prowadził 18:15. Po zagrywkach Olszowskiego MCKiS zniwelował straty do jednego punktu, a przyjezdni byli w odwrocie i na domiar złego mylili się w ataku. Gospodarze wyrównali stan seta na 19:19 i na boisku w Jaworznie doszło do nerwowej końcówki. Przy stanie 24:23 gospodarze nie wykorzystali swojej szansy na wygranie seta, co srodze się na nich zemściło i przegrali tę partię w stosunku 24:26 po tym, jak Gąsior popisał się asem serwisowym.

Czwarta, a zarazem ostatnia partia spotkania miała niezwykle zacięty przebieg. Jaworznianie musieli wygrać tego seta, aby pozostać w meczu, natomiast sanoczanie chcieli jak najszybciej zakończyć zmagania. TSV rozpoczął od prowadzenia 5:3, jednak zmobilizowani gospodarze szybko odrobili straty i to oni prowadzili 7:6. Sanocka ekipa była w odwrocie, co wykorzystali gospodarze i po serii zagrywek Bartłomieja Soroki prowadzili 14:11. Przez dłuższy czas gospodarze utrzymywali trzypunktową przewagę i nic nie wskazywało, że dojdzie do nerwowej i dramatycznej końcówki tego seta. W niej jaworznianie prowadzili 23:21, po czym był remis 23:23 i zaczęła się prawdziwa huśtawka nastrojów. Ekipa z Jaworzna miała dziesięć piłek setowych i nie wykorzystała swoich szans na doprowadzenie do piątego seta. Z kolei drużyna z Podkarpacia za szóstą piłką meczową wygrała seta w stosunku 40:38 i zanotowała trzecie zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach.

MCKiS Jaworzno – TSV Cell Fast Sanok 1:3
(25:17, 19:25, 24:26, 38:40)

MCKiS: Borończyk, Syguła, Lipiarz, Soroka, Olszowski, Wyspiański, Warchoł (libero) oraz Gruszowski, Stoncel i Mizera