Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Dwa punkty jadą do Krakowa, Caro nadal bez zwycięstwa

I liga M: Dwa punkty jadą do Krakowa, Caro nadal bez zwycięstwa

Mają czego żałować siatkarze Caro Rzeczyca. W spotkaniu z AGH AZS Kraków mieli szansę na pierwszą w tym sezonie wygraną, bowiem prowadzili już 2:1 w setach i 12:10 w piątej partii. Jednak ostatecznie lepsi okazali się krakowianie, którzy wygrali spotkanie 3:2.

Pierwsza partia przebiegała zdecydowanie pod dyktando gości. Duże zasługi w osiągnięciu przez krakowian dobrego rezultatu miał Grzegorz Surma, którego zagrywka siała spustoszenie w szeregach rywali. Nic więc dziwnego, że AZS wygrał pewnie pierwszego seta do 15.

Obraz gry uległ zdecydowanej zmianie w drugiej odsłonie meczu. Gospodarze nie pozwolili już krakowianom tak się rozhulać i obie drużyny grały punkt za punkt – 14:15, 18:18, 21:21. W końcówce seta walka trwała na dobre i wydawało się, że siatkarze będą grać w nieskończoność, bowiem żaden z zespołów nie był w stanie wykorzystać swoich szans na zakończenie seta. Dopiero przy stanie 39:39 gospodarze wygrali dwie kolejne akcje i wyrównali stan meczu.

Podrażnieni nieco porażką w poprzedniej partii akademicy rozpoczęli trzeciego seta od mocnego uderzenia 4:0. W dalszej części seta utrzymywali kilkupunktową przewagę 8:4, aż do stanu 11:8. Wtedy gospodarze zdobyli trzy punkty z rzędu i doprowadzili do remisu 11:11. Wprawdzie krakowianom udało się potem znów odskoczyć 16:14, ale siatkarze Caro Rzeczycy szybko odrobili straty (17:18, 20:20), a w końcówce seta udało im się objąć prowadzenie i wygrać tę odsłonę meczu 25:21.

Czwarta partia zaczęła się wprawdzie dobrze dla gospodarzy (2:0), ale następne akcje należały już do przyjezdnej drużyny. Krakowianie wiedzieli, że muszą wygrać, by pozostać w meczu i szybko odskoczyli na kilkupunktowe prowadzenie (7:3). Ich przewaga utrzymywała się przez pozostałą część seta (13:6, 17:12). W końcówce siatkarze Caro Rzeczycy zmniejszyli nieco straty (18:21), ale w tym momencie krakowianie wygrali kolejne dwie akcje i miejscowi już ich nie dogonili. AZS doprowadził do tie-breaka, wygrywając czwartą odsłonę meczu 25:19.

Decydująca partia dostarczyła mnóstwo emocji. Nieco lepiej rozpoczęli ją krakowianie, którzy od razu wypracowali dwupunktową przewagę (3:1). Akademicy mieli dwa oczka w zapasie aż do stanu 10:8, kiedy miejscowi doprowadzili do wyrównania 10:10, a potem jeszcze dwie kolejne akcje zapisali na swoim koncie i zbliżyli się do zwycięstwa w całym meczu. Przyjezdni jednak nie poddawali się, tym razem to oni odrobili straty (13:13) i doprowadzili do bardzo emocjonującej końcówki. W decydujących akcjach lepsi okazali się goście z Krakowa, którzy wygrali tie-break 16:14 i tym samym całe spotkanie, wywożąc z Rzeczycy dwa cenne punkty.

Caro Rzeczyca – AGH 100RK AZS Kraków 2:3
(15:25, 41:39, 25:21, 19:25, 14:16)