Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dawid Dryja: Naszym atutem jest szeroka kadra

Dawid Dryja: Naszym atutem jest szeroka kadra

fot. Tomasz Tadrała

- Nie mieliśmy zbyt dużo czasu, by pograć wszyscy razem i z pewnością jest to widoczne - przyznał po meczu z BBTS-em Bielsko-Biała środkowy Asseco Resovii Dawid Dryja. Był on jednym z kluczowych graczy w tym spotkaniu.

Wprawdzie MVP meczu z BBTS Bielsko-Biała został wybrany Rafał Buszek, ale twój występ był też bardzo dobry i można chyba śmiało powiedzieć, że to właśnie ty byłeś drugą lokomotywą Asseco Resovii.

Dawid Dryja: (śmiech): – Dziękuję bardzo, ale nie jest jeszcze idealnie i zdarzają mi się błędy, które muszę wyeliminować. Sam widzę mankamenty w swojej grze, ale jest to powiedzmy normalne na początku sezonu, że jeszcze pewne rzeczy trzeba poprawić.

To był wasz drugi mecz i odnieśliście drugie zwycięstwo. Wszystko zgodnie z planem.Można tak powiedzieć (śmiech). Choć nie były to mecze łatwe. W dzisiejszym pojedynku z BBTS-em Bielsko-Biała rywale naprawdę grali dobrze, bo w trakcie każdego seta były momenty, gdy musieliśmy gonić wynik. Na szczęście potrafiliśmy się za każdym razem zmobilizować w odpowiednim momencie i końcówki należały do nas. Cieszymy się z tego, że te dwa pierwsze mecze wypadły dobrze, bo początek zawsze jakoś nastraja na dalsze spotkania.

Nie chcę się czepiać, ale momentami jeszcze brakuje zgrania w waszym zespole. Zgodzisz się?

Na pewno tak. Wynika to jednak z faktu, że nie graliśmy żadnego sparingu, a także na treningach nie było sporo zawodników. Niestety zgranie nie bierze się z niczego i musi po prostu być wypracowane na treningach. To nie jest też prosta sprawa. Teraz trenujemy już w komplecie i bardzo sumiennie, więc mam nadzieję, że już po kolejnych meczach nie będziesz narzekał (śmiech).

W tym roku kadra waszego zespołu jest spora, co daje trenerowi możliwość rotacji w składzie. Czy dla was nie jest to pewnego rodzaju utrudnienie, że skład ciągle się może zmieniać? Mogą np. wyniknąć z tego dodatkowe problemy ze zgraniem?

Wydaje mi się, że fakt, iż posiadamy szeroką kadrę, jest naszym atutem. Meczów jest sporo i czasami w krótkim odstępie czasu, więc dla nas to bardzo dobrze, że zawsze może grać zawodnik, który jest w pełni sił. Jeśli chodzi o ewentualne problemy ze zgraniem z tego wynikające, to nie martwiłbym się tym specjalnie, bo dla nas najważniejsze jest, że trenujemy razem. Wtedy wypracowujemy zgranie i wzajemne zrozumienie. W meczach mamy tylko to pokazać.

Cały wywiad Michała Czajki w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved