Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Danica Radenković: Cały czas wierzyłyśmy w wygraną za trzy punkty

Danica Radenković: Cały czas wierzyłyśmy w wygraną za trzy punkty

fot. Bogusław Krośkiewicz

Siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki wywiozły z Legionowa komplet punktów. Gospodynie postawiły jednak ekipie Bogdana Serwińskiego trudne warunki. - Cały czas wierzyłyśmy, że możemy dogonić rywalki i wygrać za trzy punkty - mówiła Danica Radenković.

W pierwszym secie rywalki nie pozwoliły wam na zbyt wiele. Czy wasza słabsza dyspozycja była spowodowana tym, że to dopiero pierwszy mecz w sezonie?

Danica Radenković:Nie chcę, żeby było to traktowane jako nasze alibi, ale jest to nasz pierwszy mecz, set. To przyczyniło się do tego, że zaczęłyśmy nieco nerwowo. Do tego doszła świetna atmosfera w hali. To niesamowite móc zagrać przed taką publicznością. Później zapomniałyśmy o tym nieudanym początku, zaczęłyśmy grać naszą siatkówkę. Pojawiło się kilka błędów, ale starałyśmy się wrócić do meczu. Ten skończył się po naszej myśli, ale na pewno mamy nad czym pracować.

Czy właśnie tak wyobrażałaś sobie swój debiut w Orlen Lidze?Tak, wiedziałam czego się spodziewać. Słyszałam, że na mecze przychodzi wiele ludzi. Kiedy zobaczyłam co działo się w męskich mistrzostwach świata, to było coś niesamowitego. Dlatego byłam przygotowana na taką atmosferę i bardzo mi się ona podoba.

W końcówce czwartego seta przegrywałyście już czterema punktami. Czy był taki moment, kiedy pomyślałyście już o tie-breaku?

Nie, nie było takiego momentu. Myślę, że właśnie dlatego wygrałyśmy. Cały czas wierzyłyśmy, że możemy dogonić rywalki i wygrać za trzy punkty, szczególnie że to nasz pierwszy mecz w tym sezonie. Cieszę się, że to się nam udało.

Następny mecz gracie przeciwko siatkarkom z Piły. To będzie twoim zdaniem łatwiejsze spotkanie?

Jeszcze nie wiem za dużo o naszych kolejnych przeciwniczkach. Będę mogła powiedzieć więcej po analizie wideo, zobaczyć jak się prezentują. Niezależnie od tego, moim zdaniem powinnyśmy skoncentrować się raczej na naszej własnej grze. Na pewno to zwycięstwo pozwoli nam podejść do kolejnego meczu z nieco mniejszą presją.

Sezon 2012/2013 spędziłaś we Włoszech. Jakie doświadczenia stamtąd przywiozłaś?

Bardzo dobrze wspominam ten sezon. To był mój pierwszy rok spędzony poza granicami Serbii. Wspólnie z moim zespołem udało nam się wygrać Puchar i mistrzostwo Włoch (Serbka występowała wtedy w drużynie River Volley Piacenza – przyp. red.). To było dla mnie świetne przeżycie, byłam w zespole z wieloma starszymi i bardziej doświadczonymi ode mnie siatkarkami, miałyśmy także bardzo dobrego trenera.

Co skłoniło cię do gry w Polsce, w zespole Muszynianki?

Wiem, że teraz polska liga jest jedną z najlepszych w Europie. Można ją porównać z najlepszymi ligami, takimi jak liga turecka czy rosyjska. Dlatego bardzo chciałam spróbować swoich sił właśnie tutaj i przekonać się jak się sprawdzę.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved