Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Russell Holmes: Inaugurację sezonu uważam za udaną

Russell Holmes: Inaugurację sezonu uważam za udaną

fot. Cezary Makarewicz

Siatkarze drużyny wicemistrzów Polski w swoim pierwszym spotkaniu w tegorocznej odsłonie PlusLigi w czterech setach pokonali ekipę beniaminka z Lubina. - Inaugurację sezonu uważam za udaną - powiedział Russell Holmes, środkowy rzeszowian.

Dla Amerykanina był to także pierwszy mecz w barwach klubu z Podkarpacia. I od razu niezwykle udany. Russell Holmes był, po Rafale Buszku, drugim najlepiej punktującym w swoim zespole, a 6 punktów zdobytych w bloku świadczy o dobrej formie tego zawodnika. Siatkarz przyznał, że nie mógł się doczekać debiutu w Asseco Resovii Rzeszów. – Rozegraliśmy jako drużyna niezły mecz i wywalczyliśmy cenne zwycięstwo za trzy punkty. Inaugurację sezonu uważam więc za udaną – zarówno indywidualnie, jak i drużynowo – cieszył się z osiągniętego rezultatu środkowy rzeszowian. Holmes miał już okazję poznać polską ligę, kiedy w latach 2011-2013 występował w drużynie Jastrzębskiego Węgla. – Powrót do Polski bardzo dobrze mi zrobił – zapewniał siatkarz.

Mecz przeciwko beniaminkowi z Lubina pokazał, że w tym sezonie w PlusLidze każda drużyna jest w stanie powalczyć nawet ze zdecydowanym faworytem. – W PlusLidze nie ma słabych zespołów i jeśli nie gra się na dobrym poziomie, to każdy wynik jest możliwy – stwierdził Holmes, odnosząc się do zbliżających się starć rzeszowian z zespołami z Bielska-Białej i Będzina. Amerykanin do końca uczestniczył w przygotowaniach kadry do gry w mistrzostwach świata, ostatecznie jednak nie znalazł się w gronie siatkarzy powołanych na mundial. Do Rzeszowa przyjechał około miesiąc temu. – Moje pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne, zarówno od strony organizacyjnej, jak i sportowej. Odpowiada mi życie w Polsce – dodał Holmes.

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved