Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Czarni wyraźnie lepsi od beniaminka z Będzina

PlusLiga: Czarni wyraźnie lepsi od beniaminka z Będzina

Drużyna Cerrad Czarnych Radom udanie zaprezentowała się przed własnymi kibicami i odniosła zwycięstwo w trzech setach. W całym spotkaniu beniaminek MKS Banimex Będzin walczył z gospodarzami tylko momentami.

Miejscowi już na początku spotkania pokazali rywalom, że ten mecz nie będzie należał do łatwych. Skuteczna gra Wojciecha Żalińskiego pozwoliła radomianom już na początku partii odskoczyć na dwa oczka (3:1). W dalszej części seta przewaga miejscowych wyraźnie wzrastała i na pierwszą przerwę techniczną schodzili już z czteropunktowym prowadzeniem. Jednakże nie udało się im utrzymać koncentracji i pozwolili podopiecznym Damiana Dacewicza odrobić utracone punkty (8:8). Od tego czasu obie drużyny toczyły zawziętą walkę punkt za punkt, a taki stan gry trwał niemal do końca partii. Przy stanie 21:20 będzinianie wyraźnie odpuścili, popełniając coraz więcej błędów własnych. Na nic zdał się czas, o który prosił selekcjoner gości. Zawodnicy Czarnych Radom wygrali tę odsłonę 25:22.

Przyjezdni szybko się podnieśli po przegranej pierwszej partii i bardzo dobrze weszli w następnego seta. Za sprawą skutecznych ataków Mikołaja Sarneckiego oraz błędów gospodarzy objęli czteropunktowe prowadzenie (6:2), jednakże nie na długo. Szczelny blok Daniela Plińskiego i as serwisowy Bartłomieja Bołądzia pozwoliły zdobyć miejscowym aż sześć punktów z rzędu i doprowadzić do remisu 7:7. Od tego momentu radomianie zdobywali kolejne punkty, wyraźnie oddalając się od rywali i po skutecznej krótkiej Dirka Westphala schodzili na drugą przerwę techniczną przy korzystnym wyniku 16:10. W dalszej części seta gospodarze byli nie do zatrzymania, kończyli niemal każdą piłkę, nie dając dojść do głosu przyjezdnym. Błędy beniaminka w końcowych akcjach seta pozwoliły miejscowym cieszyć się z wygranej drugiej partii 25:17.

Trzeci set to niewątpliwie wyrównana gra obu zespołów, a po jednej i drugiej stronie siatki świetnie funkcjonowało przyjęcie oraz obrona. Świetnym akcjom Michała Żuka wtórowały efektywne zagrania zawodników Czarnych Radom. Taki stan gry trwał niemal całą partię i żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć na więcej niż dwa oczka. Po stronie będzinian, podobnie jak w poprzednich setach, wciąż pojawiały się błędy własne, a walkę punkt za punkt przerwali ponownie gospodarze, obejmując dwupunktowe prowadzenie (21:19). Na nic zdały się udane ataki Michała Żuka, bowiem błędy w zagrywce jego zespołu były niemal nagminne. Sprawiło to, iż trzecia partia także padła łupem gospodarzy, którzy dzięki zatrzymaniu blokiem Miłosza Hebdy wygrali 25:22, ciesząc się tym samym ze zwycięskiego spotkania za trzy punkty.

MVP meczu: Dirk Westphal

Cerrad Czarni Radom – MKS Banimex Będzin 3:0
(25:22, 25:17, 25:22)

Czarni: Bołądź (9), Pliński (7), Grzechnik (4), Żaliński (8), Westphal (9), Kampa (5), Kowalski (libero) oraz Grobelny, Wachnik (1), Ratajczak (1) i Kędzierski (1)
MKS: Kowalski, Hebda (12), Sarnecki (13), Pawliński (3), Gaca (5), Hunek (6), Milczarek (libero) oraz Warda, Żuk (6) i Wójtowicz