Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: W Bydgoszczy bez niespodzianki

Orlen Liga: W Bydgoszczy bez niespodzianki

Siatkarki Pałacu Bydgoszcz dzielnie walczyły, ale nie były w stanie przeciwstawić się brązowym medalistkom ostatniego sezonu. Atom Trefl Sopot wygrał w trzech partiach i może już przygotowywać się do starcia z Chemikiem Police.

Początek spotkania należał do zespołu z Sopotu, który zarówno zdobywał punkty, jak i je tracił. Przy stanie 4:4 w polu zagrywki pomyliła się Zuzanna Czyżnielewska, a po bloku Brittnee Cooper przyjezdne odskoczyły na dwa oczka. Chwilę później asem serwisowym popisała się Izabela Bełcik i na pierwszym czasie technicznym ekipa Lorenzo Micelliego prowadziła 8:5. Po wznowieniu gry pałacanki ruszyły do ataku, ale rywalki wciąż utrzymywały trzypunktowy dystans punktowy. Wkrótce Atom Trefl odskoczył na 15:10 i Agata Kupczyk zmuszona została poprosić o przerwę dla zespołu. Gdy oba zespoły wróciły na parkiet, w polu zagrywki pomyliła się Deja McClendon, a po kontrataku Kingi Dybek w Łuczniczce Pałac przegrywał tylko 13:16. Sopocianki odpowiedziały dwoma blokami na Patrycji Polak i Małgorzacie Skorupie i przy stanie 13:18 trenerka bydgoszczanek wykorzystała kolejną przerwę dla drużyny. Do końca partii obraz gry nie uległ zmianie. Stroną zdecydowanie bardziej przeważającą była ekipa znad Bałtyku, która zakończyła seta efektownym blokiem Efimienko.

Po zmianie stron oba zespoły raziły nieskutecznymi akcjami. Początkowo lepiej z tego pojedynku wyszły miejscowe, które po ataku Julii Twardowskiej wyszły na 4:2. Pałac nie zwalniał tempa i po atakach Czyżnielewskiej prowadził już 6:2. Atom Trefl błyskawicznie zniwelował straty i po chwili był remis 6:6. Siatkarki z Sopotu starały się przejąć inicjatywę, ale to pałacanki wciąż utrzymywały się na prowadzeniu, schodząc na pierwszą przerwę techniczną przy stanie 8:7. Po wznowieniu gry zespół gości podkręcił tempo. Najpierw kiwką popisała się Anna Kaczmar, a po bloku Klaudii Kaczorowskiej było 12:10 dla sopocianek. Podopieczne Agaty Kupczyk, wykorzystując błędy przeciwnika, uzyskały jeszcze jednopunktową przewagę (13:12), ale od tego momentu to brązowe medalistki z minionego sezonu kontrolowały sytuację na parkiecie, odskakując przy stanie 15:15 na kilka punktów. Po asie serwisowym Kaczorowskiej Atom Trefl prowadził 18:15, a po kontratakach Anny Miros było 21:16. Walczące do końca pałacanki przy stanie 20:24 wybroniły jeszcze dwie piłki setowe, jednak kropkę nad i postawiła Miros i Atom Trefl prowadził w meczu 2:0.

Trzecią odsłonę meczu z wysokiego C rozpoczęli goście. Nie pomagały uwagi Agaty Kopczyk, bowiem jej zespół był bezradny wobec rozpędzających się z akcji na akcję sopocianek, które prowadziły już 6:0. Znaczna przewaga uśpiła nieco czujność siatkarek Lorenzo Micelliego, bowiem po pierwszej przerwie technicznej (8:1) nagle zrobiło się 9:6. Spory w tym udział Czyżnielewskiej, która wzięła ciężar gry na siebie. Niemoc gości przełamała Efimienko, a po błędach siatkarek z Bydgoszczy było 14:8. Pałac odrobił jeszcze dwa oczka, jednak wciąż inicjatywa leżała po stronie Atomu Trefla. Przy stanie 14:18 gospodynie pomyliły się w ataku, a po kontrze Miros w Łuczniczce zrobiło się 20:14. Kiedy przypomniała o sobie Czyżnielewska, pałacanki zbliżyły się na 19:21, ale nie potrafiły przechylić szali na swoją stronę. Po kontrze Katarzyny Zaroślińskiej atomówki prowadziły 23:19, wygrywając po ataku Mai Tokarskiej 25:21.

Pałac Bydgoszcz – Atom Trefl Sopot 0:3
(18:25, 22:25, 21:25)

Pałac: Polak (3), Biedziak (2), Misiuna (6), Twardowska (2), Skorupa (2), Czyżnielewska (11), Korabiec (libero) oraz Dybek (7), Śmieszek (2), Fojciuk i Nowakowska (2)
Trefl: McClendon (7), Bełcik (2), Miros (14), Efimienko (9), Cooper (12), Kaczorowska (6), Durajczyk (libero) oraz Tokarska (3), Leys, Matiaskovska (2), Kaczmar i Zaroślińska (1)