Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Otwarcie sezonu dla Legionovii i MKS-u

Orlen Liga: Otwarcie sezonu dla Legionovii i MKS-u

fot. archiwum

W niedzielę w pierwszym meczu zmierzą się zespoły SK banku Legionovii Legionowo i Polskiego Cukru Muszyna. W poprzednim sezonie obie drużyny rywalizowały jak równy z równym - dwukrotnie lepsze po tie-breaku okazały się jednak mineralne.

Po najlepszym w historii ligowym sezonie siatkarki z Legionowa z pewnością będą chciały nie tylko obronić ósmą pozycję w tabeli, ale także poprawić ten wynik. Żeby było to możliwe, zespół przeszedł stosowne zmiany – ekipę opuściły Magdalena Saad, Anna Sołodkowicz, Olga Raonić, Anna Rybaczewski, Berenika Tomsia, Marta Łukaszewska, Lauren Barfield oraz Kinga Bąk. W tej sytuacji team potrzebował konkretnych wzmocnień. Szeregi drużyny prowadzonej przez Macieja Kosmola zasiliły doświadczona Katarzyna Wysocka, 18-letnia Krystyna Pietraszkiewicz, młoda Natalia Gajewska, Marta Bechis, która ostatnio grała we Włoszech, jedna z reprezentantek Polski – Katarzyna Połeć, Kanadyjka – Jaimie Thibeault, Klaudia Algierska, a także Malwina Smarzek, Daria Paszek, Monika Bociek oraz była kapitan Iga Chojnacka, która wróciła z wypożyczenia ze słonecznej Italii. Nie ulega wątpliwości, że siatkarskiego „smaczku” niedzielnemu pojedynkowi z mineralnymi doda transfer Magdaleny Piątek, która z MKS-u przeszła właśnie do klubu z Legionowa. Wydaje się, że to właśnie ona będzie stanowić największe wyzwanie dla podopiecznych Bogdana Serwińskiego.

Siatkarki z Muszyny nie będą jednak całkowicie bezbronne – po niezbyt udanym sezonie, w którym zajęły szóste miejsce, będą chciały już od pierwszego meczu rozpocząć marsz po lepsze wyniki w tej edycji Orlen Ligi. W tym celu klub między rozgrywkami postawił na godne zastąpienie zawodniczek opuszczających drużynę, czyli Aleksandry Jagieło, Eweliny Muchy, Mariny Cvetanović, Magdaleny Mazurek oraz właśnie Piątek. Kontrakty z ekipą z województwa małopolskiego podpisały znane twarze żeńskiej siatkówki – chociażby Karolina Ciaszkiewicz-Lach, która po latach współpracy z BKS-em Bielsko-Biała postanowiła zasilić szeregi największego sportowego rywala zespołu ze stolicy Podbeskidzia. Poza nią pod opieką trenera Serwińskiego trenują także Danica Radenković, Kinga Hatala, Ilona Gierak oraz Katie Carter, która już zbiera pozytywne opinie na temat swojej gry w Muszyniance.

O sile obu oponentów stanowić będą także zawodniczki, które zdecydowały się na pozostanie w swoich zespołach. Aleksandra Wójcik, będąca od 2013 roku nominalną przyjmującą 8. drużyny minionego sezonu. Wszyscy w tej ekipie podkreślają, że stać ich będzie na poprawę osiągniętych rezultatów, ponieważ w rozpoczynających się rozgrywkach team zbudowany jest mądrzej, bardziej perspektywicznie, a przede wszystkim reprezentować go będą siatkarki, które chcą grać w nim dłużej niż tylko jeden cykl Orlen Ligi. Ponoć podobnie jest i w Muszynie, mimo tego, że włodarze klubu podkreślali, że budowali skład, będąc w pewien sposób ograniczonymi przez względy finansowe. Lata pieniężnej swobody mają już za sobą i teraz, przy mniejszych środkach, muszą zrobić wszystko, żeby dorównać polskim potentatom na siatkarskim rynku. Poza nowymi ogniwami postarają się o to chociażby Paulina Maj-Erwardt, która w minionych rozgrywkach ustąpiła miejsca w klasyfikacji najlepszych przyjmujących jedynie Katarzynie Wysockiej, czy też Sylwia Wojcieska i Natalia Kurnikowska, czyli jedna z najstabilniejszych pod względem formy zawodniczek ubiegłego sezonu MKS-u.Nie dysponujemy bogatym materiałem dotyczącym zespołu z Legionowa, ponieważ borykał się on ze sporymi problemami zdrowotnymi. Nie wiem, czy będzie on już w komplecie gotowy do gry. Jeśli tak, to na pewno będzie to bardzo ciekawy rywal. W tej drużynie jest sporo młodych, ale już ogranych zawodniczek, które w przyszłości mają odgrywać pierwszoplanowe role w reprezentacji. My bardziej musimy koncentrować się na swoim sposobie grania, a mniej w tym momencie zajmować się przeciwniczkami. Pewnie z akcji na akcję, z seta na set będziemy weryfikować nasze spostrzeżenia na temat przeciwnika – powiedział przed niedzielnym spotkaniem trener Serwiński. O tym, czy wiedza i umiejętności 6. drużyny poprzedniej edycji Orlen Ligi będą wystarczające do tego, żeby po raz kolejny w rozgrywkach ligowych wygrać z zawodniczkami Macieja Kosmola na ich własnym terenie, przekonamy się już w niedzielę. Początek spotkania w Arenie Legionowo zaplanowany jest na godzinę 14.45.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved