Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Beniaminek postraszył dąbrowianki

Orlen Liga: Beniaminek postraszył dąbrowianki

Siatkarki KSZO Ostrowiec Świętokrzyski przystąpiły do spotkania z MKS-em bardzo zmobilizowane i zaskoczyły rywalki w pierwszym secie. W pozostałych partiach spotkanie toczyło się już po myśli przyjezdnych i zespół z Zagłębia triumfował 3:1.

Gina Mancuso i Katarzyna Konieczna wyprowadziły dąbrowianki na dwupunktowe prowadzenie. Gościom odpowiedziała Kamila Ganszczyk, ale po ataku ze środka Dominiki Sobolskiej było 3:1 dla MKS-u. Mimo że inicjatywa leżała po stronie zespołu z Zagłębia, beniaminek, wykorzystując błędy przeciwnika doprowadził do wyrównania (4:4). Przy stanie 5:5 zespół Dariusza Parkitnego nieco się pogubił i na pierwszej przerwie technicznej przyjezdne odskoczyły na trzy oczka. Przy stanie 10:9 KSZO mogło odrobić straty, jednak sędziowie przyznali punkt ekipie z Dąbrowy Górniczej. Sporna akcja nieco zdekoncentrowała miejscowe, które po chwili przegrywały 10:13. Jeszcze przed kolejną przerwą techniczną przy Świętokrzyskiej był remis, a po bloku Eweliny Tobiasz beniaminek Orlen Ligi po raz pierwszy wyszedł na prowadzenie (16:15). Dąbrowianki miały wyraźny kryzys, z którym do końca partii nie potrafiły sobie poradzić. Po kiwce Barbary Bawoł KSZO odskoczyło na 18:15, a po kontrze Sophie Godfrey prowadziło 20:16. Podopieczne Juana Manuela Serramalery nie powiedziały ostatniego słowa i gdy ze środka przebiła się Eleonora Dziękiewicz , przy stanie 20:18 o czas poprosił szkoleniowiec ostrowczanek. Był to jedynie młyn na wodę dla miejscowych, które przy zagrywce Tobiasz rozstrzygnęły premierową odsłonę meczu przy stanie 25:19.

W drugiej odsłonie meczu inicjatywa od początku leżała po stronie siatkarek z Dąbrowy Górniczej. Po ataku ze środka Jekateriny Zakrewskajej Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza prowadził 4:1. Miejscowe starały się gonić przeciwnika, wyrównując stan rywalizacji przy stanie 8:8. Bardzo dobry okres gry miała Ganszczyk, która wyprowadziła KSZO na 12:9. Ostrowczanki wyraźnie nabierały wiatru w żagle i mimo przerw na żądanie argentyńskiego trenera gości beniaminek po kontrze Joanny Kuligowskiej wyszedł na 14:10. Po drugiej stronie siatki przebudziła się Konieczna. Atakująca Tauronu Banimexu najpierw zablokowała Bawoł, a po asie serwisowym zyskała dwupunktową zaliczkę dla gości (18:16). Inicjatywa zdecydowanie leżała po stronie przyjezdnych, którzy prowadzili już 23:20. Wynik partii starała się jeszcze zmienić Klaudia Grzelak, ale po kontrze Mancuso dąbrowianki wyrównały straty w meczu.

W trzeciej partii wyrównana walka trwała do stanu 2:2. Później na parkiecie dominowały siatkarki Juana Manuela Serramalery, odskakując na 7:2. Ostrowczanki miały wyraźny kryzys, za darmo oddając punkty przeciwniczkom. Sytuacja zmieniła się dopiero przy stanie 3:11. Miejscowe zaatakował odważniej, przez co znaczna przewaga gości zaczęła topnieć. Po bloku Godfrey na Koniecznej o czas poprosił trener gości (11:6), ale po wznowieniu dąbrowianki przełamały niemoc, wychodząc po akcji Sobolskiej na 18:12. Do końca partii niewiele się zmieniło. Siatkarki z Zagłębia miały kilkupunktową przewagę, której nie oddały do końca partii, wygrywając 25:21, chociaż pierwszą piłkę setową miały przy stanie 24:19.

Czwarta odsłona meczu miała podobny przebieg jak set numer trzy. Ekipa z Dąbrowy Górniczej od stanu 2:2 zaczęła uciekać przeciwnikowi, prowadząc na pierwszej przerwie technicznej 8:4. Ostrowczanki, popełniając niewymuszone błędy, zdołały zbliżyć się jeszcze na 6:8, jednak po ataku z obejścia Sobolskiej było 16:10 dla Tauronu Banimexu MKS-u. Dariusz Parkitny rotował składem, ale zespół z Zagłębia nie dał sobie wyrwać zwycięstwa, nadspodziewanie łatwo wygrywając czwartą partię 25:18 i całe spotkanie 3:1.

MVP meczu: Katarzyna Konieczna

KS KSZO Ostrowiec Św. – Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza 1:3
(25:19, 22:25, 21:25, 18:25)

KSZO: Brojek (16), Ganszczyk (15), Bawoł (3), Kuligowska (10), Tobiasz (7), Godfrey (7), Nowakowska (libero) oraz Grzelak (2), Wasiliewa (3), Duda (1) i Ścibisz (libero)
MKS: Konieczna (21), Dziękiewicz (9), Mancuso (20), Zakrewskaja (3), Cemberci (4), Sobolska (4), Strasz (libero) oraz Staniucha-Szczurek (6), Piekarczyk i Kaliszuk