Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ: Chinki w finale, Włoszki zagrają o brązowy medal

MŚ: Chinki w finale, Włoszki zagrają o brązowy medal

fot. FIVB

Gospodynie mistrzostw świata Włoszki nie zdołały pokonać reprezentacji Chin i zagrają o brązowy medal. Włoszki podniosły się po przegranych dwóch setach i były bliskie doprowadzenia do tie-breaka, jednak Azjatki udowodniły swoją wyższość.

Drugi mecz półfinałowy pomiędzy gospodyniami Włoszkami a Chinkami był niezwykle zacięty i po ataku Centoni gospodynie prowadziły 6:5. Chinki nie zamierzały łatwo się poddawać i dosyć szybko odrobiły straty za sprawą Wei. Włoszki nie potrafiły znaleźć sposobu na poprawnie i zespołowo grające Chinki i pomimo dobrej gry Costagrande i zniwelowania strat do dwóch punktów, w końcówce seta musiały uznać wyższość swoich rywalek.

W drugiej partii meczu nadal stroną dyktującą warunki gry na boisku były Azjatki. Wprawdzie na początku seta był remis 7:7, jednak z biegiem czasu zarysowała się coraz wyraźniejsza przewaga Chinek, które po bloku Xinyue Yuan miały pięć punktów przewagi nad Włoszkami (16:11). Gospodynie mistrzostw świata były tłem dla dobrze grających Chinek i nie były w stanie nawiązać wyrównanej gry. Błędy własne oraz nieskończone ataki z pierwszego tempa w znaczny sposób miały wpływ na porażkę Włoszek w partii numer dwa.

Trzecia partia spotkania rozpoczęła się po myśli gospodyń, które na początku seta prowadziły 3:1. Pierwszoplanową postacią w ekipie Włoch była Valentina Diouf, która była nie do zatrzymania w ataku, wtórowała jej Antonella Del Core i Włoszki prowadziły 12:7. Niezrażone takim obrotem sprawy Azjatki za sprawą Hui zniwelowały różnicę punktową do trzech „oczek” (11:14). Role na boisku zupełnie się odwróciły i to Chinki były w głębokiej defensywie. Włoszki nie dawały za wygraną i miały w swoich szeregach niezawodną Centoni, która była nie do zatrzymania w ataku (20:17). Podopieczne trenera Bonitty nie zaprzepaściły swojej szansy i po punktowym ataku Diouf wygrały seta i pozostały w meczu.Czwartego seta ponownie dobrze otworzyły Włoszki, a niezawodna Diuof kolejny raz skutecznie punktowała (4:3). Na pierwszej przerwie technicznej o jedenpunkt lepsze były Włoszki (8:7), po czym gra wyrównała się i obie ekipy grały punkt za punkt (10:10). Raz jedna, a raz druga drużyna zdobywała jednopunktowe prowadzenie, po czym je traciła. Podbudowane wygraną w secie numer trzy Włoszki nie zamierzały odpuszczać i prowadziły 15:13, Chinki dosyć szybko doprowadziły do remisu 15:15 i po raz kolejny na boisku rozpoczęła się gra o końcowy sukces jednej z drużyn. Azjatki prowadziły w końcówce 20:17, lecz zmobilizowane gospodynie za sprawą Del Core i Diouf sprawiły, że był remis i Europejki wróciły z dalekiej podróży. O końcowym zwycięstwie w tym secie miała zadecydować gra na przewagi, Azjatki ostatecznie wygrały 30:28 i w meczu o złoty medal zagrają z Amerykankami. Włoszkom przypadnie gra o brązowy medal z Brazylią.

Włochy – Chiny 1:3
(21:25, 20:25, 25:20, 28:30)

Składy zespołów:
Włochy: Centoni (15), Chirichella (9), Arrighetti (5), Lo Biano (1), Del Core (16), Costagrande (8), De Gennaro (libero) oraz Folie (4), Feretti, Bosetti i Diouf (15)
Chiny: Yuan (16), Zhu (32), J. Jang (8), Wei (2), Zeng (8), Hui (12), Shan (libero) oraz F. Yang, Shen, Wang i Chen (libero)

Zobacz również:
Wyniki III rundy mistrzostw świata

 

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved