Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Mecz na szczycie w I lidze kobiet – torunianki jadą do Krosna

Mecz na szczycie w I lidze kobiet – torunianki jadą do Krosna

fot. archiwum

Do arcyciekawego starcia dojdzie dzisiaj w I lidze kobiet. Zmierzą się ze sobą zespoły Karpat Krosno i Budowlanych Toruń. Obie drużyny w zeszłym sezonie były o krok od awansu do siatkarskiej ekstraklasy i będą chciały udowodnić, że należą do czołówki I ligi.

Choć w zeszłym sezonie zawodniczki z Krosna okazały się drużyną lepszą od torunianek, to trener Dominik Stanisławczyk z respektem wypowiada się o klasie przeciwnika. Zwraca uwagę na to, jakim osłabieniem dla jego drużyny może być odejście Katarzyny Nadziałek czy Anety Dudy, które wybrały oferty klubów z Orlen Ligi. – Przed obecnym sezonem odeszły od nas trzy podstawowe zawodniczki, a wraz z nimi uciekło doświadczenie. Nie wiemy jeszcze, jak nasz nowy, młody zespół będzie się prezentować w tych rozgrywkach – zauważył szkoleniowiec. W pierwszym spotkaniu jego podopieczne dość łatwo pokonały młode zawodniczki z SMS-u Szczyrk. Zdaniem trenera powtórzenie zeszłorocznego rezultatu byłoby pozytywnym zaskoczeniem. Siłą drużyny z Torunia są niewątpliwie utalentowane przyjmujące. Do Roksany Brzóski i Eweliny Krzywickiej dołączyła w tym sezonie także Katarzyna Bryda i Daria Janowicz.Torunianki są mocne. Moim zdaniem mocniejsze niż przed rokiem. Mają większą konkurencję na pozycji przyjmujących. Jeśli uda nam się powtórzyć wynik sprzed roku, będzie to spora niespodzianka – zakończył Stanisławczyk.

Chęć rewanżu za zeszłoroczną porażkę stanowi dodatkową motywację dla torunianek. – Nie ukrywam, że jedziemy do Krosna po zwycięstwo – zapowiada Krzywicka. Zawodniczki Budowlanych Toruń również zanotowały w pierwszej kolejce zwycięstwo, pokonały 3:0 Jastrzębie Borynia PLKS Pszczyna. – Rywalki są „w gazie”, bo wygrały, dość gładko, pierwszy mecz, ale my również. Zwycięstwo w Toruniu bardzo nas podbudowała. Wiemy, że zagramy na trudnym terenie, ale zamierzamy powalczyć o punkty, najlepiej trzy – mówiła Ewelina Krzywicka. Pomimo zwycięstwa w meczu pierwszej kolejki trener Mariusz Soja przyznał, że jego podopieczne nie pokazały pełni swoich możliwości. – Dziewczyny nie zagrały takiej samej siatkówki, jaką prezentują w hali bocznej. To było widać. Jak torunianki zaprezentują się w Krośnie? Przekonamy się już dziś wieczorem.

źródło: nowosci.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved