Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Martyna Grajber: Każdy zespół w tej lidze jest gotowy na zwycięstwa

Martyna Grajber: Każdy zespół w tej lidze jest gotowy na zwycięstwa

fot. Mirosław Stroński

Budowlani Łódź pokonali ekipę Developresu Rzeszów dopiero po tie-breaku. - Zwycięstwo cieszy, lecz nasza gra nie wyglądała tak, jak powinna - mówiła Martyna Grajber, która w Rzeszowie z konieczności zagrała na pozycji libero.


Druga kolejka Orlen Ligi była dla was pierwszą okazją do zdobycia punktów. Wywozicie z Rzeszowa dwa oczka, ale chyba apetyty miałyście dużo wyższe?

Martyna Grajber: Zdecydowanie tak, mierzyłyśmy w trzy punkty. Widać było na końcu, jaka radość była z tej wygranej. Oczywiście zwycięstwo cieszy, lecz nasza gra nie wyglądała tak, jak powinna. Nie zrealizowałyśmy naszych założeń – chciałyśmy zdobyć komplet. Niestety nie udało się.

Po dwóch gładko wygranych setach potem pozwoliłyście rozegrać się rywalkom. Małe rozluźnienie czy zaskoczenie ze strony Developresu?– Możliwe, że trochę uciekła nam koncentracja. Po prostu przestałyśmy grać, bo rzeszowianki też nie pokazywały jakiejś nadzwyczajnej siatkówki. Punkty po stronie przeciwniczek w dużej mierze wynikały z naszych błędów. Kiedy uciekło parę piłek, to zaczęła się mała nerwówka, a jak wiadomo, stres nie sprzyja skutecznej grze.

To był wasz pierwszy mecz w lidze. Developres miał już okazję zmierzyć się z Chemikiem Police. Miało to jakieś znaczenie?

– Inauguracyjny mecz zawsze jest ciężki. Nigdy nie wiadomo, jak wyjdzie to na początku. Mimo wszystko powinnyśmy zagrać o wiele lepiej. Mamy wiele doświadczonych zawodniczek, które niejeden sezon grały w naszej lidze czy ligach zagranicznych, ale tak jak wspomniałam, po dwóch wygranych setach rozluźniłyśmy się, co nie powinno mieć miejsca.

Z konieczności zastąpiłaś Dorotę Medyńską, która uległa ciężkiej kontuzji. Jak się czujesz na pozycji libero?

– Moją nominalną pozycją jest przyjęcie i oczywiście na lewym skrzydle czuję się najlepiej, lecz zespół w tym momencie wymagał, żebym zagrała na libero. Szczerze mówiąc, mogłam dużo lepiej zagrać. Nie jestem zadowolona z tego spotkania w moim wykonaniu, ale mam nadzieję, że nie będę musiała już więcej razy w ten sposób pomagać. Klub szuka już nowej libero, więc z pewnością niedługo przeniosę się na skrzydło.

Budowlani dokonali kilku ciekawych transferów przed startem ligi. Z pewnością mierzycie w tym sezonie wysoko. Pierwsza czwórka jest realna?

Zdecydowanie tak. Trenerzy otwarcie powiedzieli na początku, jakie mają założenia. Zespół też był budowany, aby coś osiągnąć. Myślę, że jest to wykonalne w naszym przypadku w tym sezonie, ale musimy udowodnić naszą wartość na boisku. Z pewnością będziemy walczyć o pierwszą czwórkę.

Miałyście już okazję grać na Podpromiu w turnieju przedsezonowym. Wtedy miałyście mniej problemów z rzeszowiankami. Developres zrobił duży postęp?

– Oczywiście. Na turnieju dziewczyny z Rzeszowa prezentowały się słabiej. Już spotkanie z Chemikiem pokazało, że zrobiły postęp, również pod kątem psychicznym – odważnie zagrały w premierowym pojedynku, jak i w meczu z nami. To dobrze, że grają bez kompleksów z tego powodu, że są beniaminkiem ligi i w ubiegłym sezonie występowały na zapleczu ekstraklasy. Uważam, że w tym sezonie nie ma zespołu, z którym dałoby się wygrać, nie walcząc na sto procent. Każdy zespół w Orlen Lidze jest gotowy na zwycięstwa, czego dowodem jest ekipa Developresu. Na szczęście dla nas w tym meczu rzeszowiankom jeszcze się to nie udało (uśmiech).

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved