Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: SMS wciąż zaskakuje, KPS – zawodzi

I liga M: SMS wciąż zaskakuje, KPS – zawodzi

Siatkarze KPS-u Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS ponieśli trzecią porażkę w sezonie. Tym razem podopieczni trenera Gerymskiego przegrali u siebie z SMS-em PZPS Spała. Główną przyczyną porażki wicemistrzów I ligi była zbyt duża ilość błędów.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, chociaż widać było, iż obie drużyny prezentowały się dość nerwowo, co przekładało się na błędy nie tylko w polu serwisowym, ale również w ataku. Dopiero po pierwszej przerwie technicznej as serwisowy Piotra Łukasika spowodował, że gospodarze odskoczyli od przeciwników na dwa oczka. Chwilę później na środku z dobrej strony pokazał się Tomasz Stańczuk, a kiedy swoje trzy grosze do wyniku dorzucił Jakub Guz, siedlczanie wygrywali już 16:12. W dodatku punktową zagrywką popisał się Karol Butryn, a dzięki temu wicemistrz I ligi kontrolował boiskowe wydarzenia. W końcówce gospodarze prowadzili 24:20 i wydawało się, że nic nie jest w stanie zabrać im zwycięstwa w tej części meczu, ale ich błędy spowodowały, że na świetlnej tablicy pojawił się remis. Taki stan rzeczy wyraźnie podciął im skrzydła, a kolejne pomyłki przechyliły szalę zwycięstwa na korzyść adeptów siatkówki ze Spały (30:28).

Porażka w premierowej odsłonie nie podłamała podopiecznych trenera Gerymskiego, którzy od początku drugiego seta ponownie zaczęli budować przewagę nad gośćmi. Udana kontra Arkadiusza Żakiety, a następnie punktowa zagrywka Łukasika dały im prowadzenie na przerwie technicznej (8:5). Wydawało się, że przyjezdnych do walki poderwie Bartosz Kwolek, ale as serwisowy Jana Fornala pozwalał KPS-owi kontrolować boiskowe wydarzenia. Kiedy błąd popełnił Kamil Droszyński, na świetlnej tablicy pojawił się identyczny wynik jak w pierwszym secie (18:12). Ale tym razem siedlczanie nie pozwolili przeciwnikom odrobić strat. Dobrze prezentowali się skrzydłowi gospodarzy, za to podopieczni trenera Nawrockiego popełniali sporo błędów, co ostatecznie zaowocowało ich porażką w tej odsłonie 17:25.

Jednak w trzeciej partii wicemistrzowie I ligi nie poszli za ciosem. Już na jej początku kilkukrotnie zostali zablokowani przez rywali, poza tym skutecznym zbiciem popisał się Jakub Kochanowski, a dzięki temu SMS szybko uzyskał bezpieczną przewagę (8:3). W kolejnych minutach dwie udane akcje na swoim koncie zapisał Bartłomiej Lipiński, a spalska młodzież wciąż utrzymywała korzystny wynik. Nie zaszkodziło jej nawet kilka błędów, które jej się przytrafiły, bowiem rywale mylili się jeszcze bardziej. Autowe zbicie Łukasika spowodowało, że sytuacja siedlczan zrobiła się mało komfortowa (13:18). Moment ich dobrej gry w bloku mógł dać im jeszcze nadzieję na odwrócenie losów tej odsłony, ale w końcówce nie potrafili już zniwelować strat do przyjezdnych, a błąd Kacpra Popika przypieczętował sukces podopiecznych trenera Nawrockiego w trzecim secie (25:20).

W czwartej partii gospodarze rzucili się do walki, zdając sobie sprawę, że jest to ostatni moment, by doprowadzić do tie-breaka. Początkowo uzyskali trzypunktowe prowadzenie, a spora w tym zasługa błędów gości oraz skutecznego ataku Jana Fornala (8:5). Chwilę później dwukrotnie w ataku pomylił się Lipiński, a mocne zbicie Łukasika spowodowało, że siedlczanie trzymali rywali na dystans kilku oczek. Wydawało się, że są na dobrej drodze, by doprowadzić do piątej odsłony, lecz udane zagrywki Lipińskiego pozwoliły SMS-owi odrobić straty. Po drugiej przerwie technicznej w szeregach gospodarzy zaczęła pojawiać się nerwowość, a zbicie ze środka Kochanowskiego zaczęło przechylać szalę zwycięstwa na korzyść uczniów ze Spały. W decydujących momentach drużyna prowadzona przez trenera Gerymskiego popełniała za dużo prostych błędów, by liczyć na odwrócenie losów tej części spotkania, a pojedyncze udane akcje Mariusza Pruskiego nie zmieniły już obrazu meczu. Ostatecznie spalanie wygrali 25:21, a w całym meczu 3:1.

KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS – SMS PZPS Spała 1:3
(28:30, 25:17, 20:25, 21:25)