Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Pewne trzy punkty Pekpolu, falująca gra Warty

I liga M: Pewne trzy punkty Pekpolu, falująca gra Warty

Dobrze spisali się siatkarze Pekpolu Ostrołęka w pierwszym meczu przed własną publicznością, w którym wygrali 3:0 z Aluronem Wartą Zawiercie. Beniaminek nie tylko nie wywiózł punktów z Ostrołęki, ale także porażkę okupił kontuzją Dawida Ogórka.

Początek meczu lepiej ułożył się dla gości, którzy między innymi dzięki punktom zdobywanym przez Damiana Zborowskiego i Jędrzeja Brożyniaka wyszli na prowadzenie 3:1. Pekpol wówczas prezentował się dość nerwowo, ale czapa na środku Karola Szczygielskiego oraz błąd beniaminka spowodowały, że na przerwie technicznej minimalnie lepsi byli podopieczni trenera Dudźca (8:7). W kolejnych minutach oba zespoły psuły sporo zagrywek, a wynik wciąż oscylował wokół remisu. Dopiero autowe zbicie Bartosza Dzierżanowskiego zmusiło trenera Semeniuka do wzięcia czasu dla swojego zespołu (12:14). Warta ambitnie walczyła o odrobienie strat, ale bloki na Mateuszu Auguściku i Radosławie Zbierskim nie ułatwiały jej zadania. Poza tym w Pekpolu dobrze spisywał się Damian Wierzbicki, a libero zawiercian musiał opuścić parkiet ze względu na kontuzję. Gości stać było jeszcze na jeden zryw, ale blok na Dominiku Zalewskim to było zbyt mało, a zbicia Damiana Borucha i Szczygielskiego poprowadziły graczy znad Narwi do sukcesu w premierowej odsłonie (25:21).

W drugiej części meczu walka toczyła się cios za cios, a prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Po stronie Warty sporo punktował Łukasz Żłobecki, ale ostrołęczanie ratowali się dobrą grą w bloku oraz zagrywką, którą sprawiali sporo problemów Maciejowi Janikowskiemu. Kiwka Piotra Milewskiego sprowadziła obie drużyny na pierwszą przerwę techniczną (8:7). Po niej jednak dobrze w polu serwisowym spisał się Bartosz Dzierżanowski, co zaowocowało  prowadzeniem zawiercian 13:11. Ale w dalszym ciągu grali oni zrywami, bowiem skuteczna kontra Wierzbickiego spowodowała, że ponownie na świetlnej tablicy pojawił się remis. Podopieczni trenera Semeniuka wygrywali jeszcze 16:14, ale dobre serwisy Szczygielskiego w połączeniu ze skutecznymi zbiciami Michała Przybylskiego sprawiły, że sytuacja zmieniła się o 180 stopni, gdyż to Pekpol zaczął przejmować inicjatywę na boisku. W decydujących momentach zawodnicy beniaminka popełnili kilka prostych błędów, które uniemożliwiły im odwrócenie losów drugiej odsłony. Ostatecznie przegrali ją 22:25.

Trzeciego seta także lepiej rozpoczęli ostrołęczanie, którzy dzięki dobrym serwisom Przybylskiego oraz błędowi Zborowskiego wyszli na prowadzenie 6:3. Jednak kilka szczęśliwych akcji zawiercian oraz sprytne zagranie Dariusza Syguły dały przyjezdnym remis (7:7). W kolejnych minutach przyjezdni w dalszym ciągu grali zrywami. Z kolei Milewski rozgrywał piłki nie tylko na skrzydła, ale przede wszystkim na środek, na którym gospodarze mieli wyraźną przewagę nad przeciwnikami. Ponadto pojedynczym blokiem popisał się Grzegorz Białek, a z akcji na akcję powiększał się dystans punktowy pomiędzy oboma zespołami. Niekorzystny wynik trener Semeniuk próbował ratować, dokonując aż trzech zmian, ale niewiele zmieniły one obraz gry. Beniaminka praktycznie pogrążyła zagrywka Białka, po której zawiercianie stracili resztki ochoty do gry. Ostatecznie podopieczni trenera Dudźca rozgromili rywali 25:14, a kropkę nad i postawił as serwisowy Milewskiego.

Pekpol Ostrołęka – Aluron Warta Zawiercie 3:0
(25:21, 25:22, 25:14)

Pekpol: Milewski, Zalewski, Białek, Wierzbicki, Szczygielski, Boruch, Saczko (libero) oraz Przybylski
Warta: Brożyniak, Auguścik, Żłobecki, Dzierżanowski, Zborowski, Zbierski, Ogórek (libero) oraz Janikowski (libero), Kantor, Syguła i Szarek