Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: W meczu na szczycie zespoły podzieliły się punktami

I liga K: W meczu na szczycie zespoły podzieliły się punktami

W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu 2. kolejki spotkań zaplecza Orlen Ligi wicemistrz I ligi, Karpaty Krosno, podejmował Budowlanych Toruń. W hicie weekendu lepsze okazały się siatkarki Mariusza Soi, które nie bez trudu wygrały po tie-breaku.

Torunianki, które przed tygodniem pokonały u siebie beniaminka z Górnego Śląska, jechały na mecz do Krosna z jasno sprecyzowanym celem – wygrać i zrewanżować się Karpatom za porażki z minionego sezonu. Mariusz Soja, trener Budowlanych, nie ukrywał, że jadąc na Podkarpacie, spodziewa się twardej i zaciętej siatkówki. Jak się mogli przekonać kibice zgromadzeni w hali przy Legionów, szkoleniowiec gości się nie mylił. Poziom widowiska mógł zadowolić największych siatkarskich malkontentów.

Po dwóch pierwszych partiach przyjezdne prowadziły już 2:0, a krośnieńska publiczność rozgrzana była do czerwoności. – Te dwa sety, jak i kolejne odsłony meczu były jedną wielką loterią. Wygrywając do 23 i 21, wygrywaliśmy w meczu 2:0, ale tak naprawdę mogło być 2:0 dla ekipy gospodarzy, która pokazała bardzo dobrą siatkówkę – przyznał do meczu szkoleniowiec gości. – W tym meczu było wszystko, co mogło się podobać kibicom – dodał Mariusz Soja.

W dwóch kolejnych partiach ekipa Dominika Stanisławczyka nie dawała za wygraną. Siatkarki z Krosna odrobiły straty i o losach spotkania musiał przesądzić „set prawdy”. Tie-break należał do gości, którzy z pięcioma punktami na koncie zajmują w chwili obecnej 3. lokatę w tabeli I ligi kobiet. – Byliśmy głodni rewanżu za ostatnie porażki z Karpatami. Cieszymy się, że w końcu te przegrane mogliśmy sobie powetować i co najważniejsze – dopisać kolejne punkty do swojego konta – zakończył Mariusz Soja.

PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno – Budowlani Toruń 2:3
(23:25, 21:25, 25:22, 25:23, 11:15)