Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pierwsze punkty węgrowianek

I liga K: Pierwsze punkty węgrowianek

Pomyślnie dla węgrowianek wypadła inauguracja sezonu przed własną publicznością. Beniaminek I ligi kobiet podejmował u siebie zespół z Murowanej Gośliny i zapisał na swoim koncie pierwsze trzy punkty. Ekipa Piotra Sobolewskiego nie wygrała dotąd jeszcze seta.

W bardzo dobrych nastrojach opuszczały halę w Węgrowie podopieczne Roberta Kupisza. Trudno się dziwić, bowiem zespół z Mazowsza w trzech setach uporał się z KS-em Murowana Goślina. Wynik spotkania tylko na pozór może wskazywać na łatwą wygraną beniaminka. W rzeczywistości oba zespoły stoczyły bardzo zacięty pojedynek, z którego obronną ręką wyszły miejscowe. Już pierwsza partia pokazała, że w sobotnim pojedynku emocji nie będzie brakować. Oba zespoły przy lekkiej inicjatywie węgrowianek szły niemal punkt za punkt. Kiedy pierwsza partia wkraczała w decydującą fazę, gospodynie miały kilkupunktową przewagę, ale goślinianki zdołały odrobić straty. Od stanu 23:23 oba zespoły szły punkt za punkt, jednak decydujące dwie akcje należały do zespołu najwartościowszej zawodniczki spotkania, Izabeli Kożon.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Obie ekipy nie oszczędzały się nawzajem, po efektownych kontrach wyprowadzając kontrataki. Tym razem lepszym zespołem były podopieczne Piotra Sobolewskiego i to one zmierzały po wygraną w drugiej odsłonie meczu. Nike rzutem na taśmę doprowadziła do wyrównania i po walce punkt za punkt wygrała drugiego seta 26:24. Set numer trzy układał się po myśli miejscowych, które zwyciężając 25:21, przypieczętowały zwycięstwo za trzy punkty. W obozie Roberta Kupisza całe spotkanie w kwadracie dla rezerwowych przestała Małgorzata Zaciek. Atakująca beniaminka z Węgrowa nie doszła jeszcze do pełni sił po urazie barku i do gry najprawdopodobniej będzie gotowa na derby Mazowsza ze Spartą Warszawa.

Sokołów SA NIKE Węgrów – KS Murowana Goślina 3:0
(27:25, 26:24, 25:21)