Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Xiamen: Kosiak i Rudol już poza turniejem

WT Xiamen: Kosiak i Rudol już poza turniejem

Maciej Kosiak i Maciej Rudol odpadli w I rundzie turnieju World Tour w chińskim Xiamen. Polacy, którzy uzyskali awans z grupy, w rundzie pucharowej trafili na niemiecką parę Fuchs/Kaczmarek. Biało-czerwoni ulegli po tie-breaku rywalom i odpadli z turnieju.

Maciej Kosiak i Maciej Rudol to jedyna polska para męska, która wzięła udział w turnieju World Tour w Xiamen. Polacy wczoraj zakończyli rozgrywki grupowe z dwoma porażkami i jedną wygraną na koncie, co dało im awans do fazy pucharowej. Tu w I rundzie trafili na Niemców Sebastiana Fuchsa i Thomasa Kaczmarka, z którymi rozegrali bardzo wyrównane i zacięte spotkanie.

W pierwszym secie w końcówce szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili siatkarze z Niemiec, wygrywając do 18. W drugiej partii walka punkt za punkt trwała do końca – biało-czerwoni wykorzystali błędy rywali w końcówce i wygrywając do 19, wyrównali stan spotkania. Tie-break był prawdziwą wojną nerwów, z której zwycięsko wyszli niestety rywale Polaków.  Niemcy wygrali 16:14, chociaż równie dobrze set ten mógł paść łupem Kosiaka i Rudola. Tą porażką nasi siatkarze zakończyli niestety swój udział w turnieju.