Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Xiamen: Kociołek i Gruszczyńska odpadły w fazie pucharowej

WT Xiamen: Kociołek i Gruszczyńska odpadły w fazie pucharowej

Katarzyna Kociołek i Jagoda Gruszczyńska odpadły w I rundzie pucharowej World Tour w chińskim Xiamen. Dorota Strąg i Karolina Baran mimo wygranej w ostatnim meczu grupowym zajęły 4. miejsce w swojej grupie i odpadły z turnieju wcześniej.

Dorota Strąg i Karolina Baran po dwóch wczorajszych porażkach w grupie dziś zmierzyły się w ostatnim meczu tej fazy rozgrywek z holenderską parą Laura Bloem/Marloes Wesselink. Polki, chociaż nie były faworytkami tego spotkania, rozpoczęły je bardzo dobrze i wygrały pierwszego seta do 18. W drugiej partii biało-czerwone nie zwalniały tempa, w końcówce wykorzystały błędy rywalek i również tego seta wygrały w identycznym stosunku – do 18. Po spotkaniu w ruch poszły kalkulatory, bowiem trzy zespoły z grupy F miały na swoim koncie tylko jedno zwycięstwo. Niestety, matematyka okazała się nieubłagana – Polki miały z nich najsłabszy bilans małych punktów i to zadecydowało o tym, że zajęły czwarte, ostatnie miejsce w grupie i pożegnały się z turniejem.

Emily Day i Brittany Hochevar z USA były ostatnimi grupowymi rywalkami drugiej polskiej pary. Katarzyna Kociołek i Jagoda Gruszczyńska, które po wczorajszym dniu miały na swoim koncie jedną wygraną i jedną porażkę, wyraźnie nie radziły sobie z Amerykankami. Pierwszego seta przegrały do 15, również w drugiej partii nie znalazły recepty na dobrze dysponowane w tym meczu rywalki. Ostatecznie Polki przegrały ponownie do 15 i całe spotkanie 0:2, zajmując 3. miejsce w swojej grupie, premiowane awansem do I rundy pucharowej.

W niej Kociołek i Gruszczyńska zmierzyły się z Greczynkami Vasiliki Arvaniti i Marią Tsiartsiani. Początek spotkania przebiegał pod dyktando biało-czerwonych, które po niezłej grze wygrały pierwszego seta 21:18. Niestety, im dłużej trwał mecz, tym rywalki coraz bardziej się rozkręcały. W zaciętej końcówce drugiej partii górą były Greczynki i o wyniku meczu miał zadecydować set trzeci. W nim przewaga Arvaniti i Tsiartsiani była już bezdyskusyjna – 15:9 dla Greczynek i Polki pożegnały się z turniejem.