Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Sanja Malagurski: Miałyśmy problem z utrzymaniem koncentracji

Sanja Malagurski: Miałyśmy problem z utrzymaniem koncentracji

fot. archiwum

- Polska słynie z uwielbienia do siatkówki i to jest dla nas sportowców duży atut, żeby grać w kraju, w którym ludzie kochają tę dyscyplinę sportu. Nie miałam więc wątpliwości, że Police to dobry wybór - mówi Sanja Malagurski.

Mistrzynie Polski zaliczyły udaną inaugurację sezonu, bowiem wywiozły komplet punktów z Rzeszowa, choć trzeba przyznać, że beniaminek ambitnie próbował urwać im choćby punkt. – Zaczęłyśmy od mocnego uderzenia, ale po dwóch wygranych setach miałyśmy problem z utrzymaniem koncentracji. Trzeba też oddać naszym rywalkom, że dzielnie walczyły i pokazały, że są w stanie grać dobrą siatkówkę – powiedziała na łamach Przeglądu Sportowego Sanja Malagurski. Po meczu w Rzeszowie cieszy nas przede wszystkim zwycięstwo za trzy punkty. Mam nadzieję, że w kolejnych spotkaniach Orlen Ligi podtrzymamy zwycięską passę – dodała zawodniczka.

W barwach Chemika w tym sezonie grają aż cztery Serbki. Malagurski wybrała rywalizację w polskiej elicie ze względu na dobrą opinię o Orlen Lidze jej koleżanek z reprezentacji. – Już w poprzednim sezonie moje dwie koleżanki z reprezentacji Serbii grały w Chemiku i powiedziały mi, że Orlen Liga jest fajna. Przede wszystkim Polska słynie z uwielbienia do siatkówki i to jest dla nas sportowców duży atut, żeby grać w kraju, w którym ludzie kochają tę dyscyplinę sportu. Nie miałam więc wątpliwości, że Police to dobry wybór, zwłaszcza że mój klub będzie rywalizował nie tylko w Orlen Lidze, ale także w Lidze Mistrzyń – zaznaczyła Serbka.

O ile w rozgrywkach krajowych podopieczne trenera Cuccariniego są faworytkami, o tyle w Lidze Mistrzyń zmierzą się z utytułowanymi przeciwnikami, chociażby z Dinamo Kazań i Rabitą Baku. – Grupa jest trudna, ale myślę, że nasze rywalki również mają takie odczucia jak my i uważają, że trafiły do wymagającej grupy. Na pewno już od początku rywalizacji w grupie czekają nas ciężkie pojedynki, ale na szczęście do startu Ligi Mistrzów zostało jeszcze trochę czasu i myślę, że będziemy do tych meczów odpowiednio przygotowane – zakończyła Malagurski.źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved