Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Trzy punkty Trefla w meczu z ZAKSĄ

PlusLiga: Trzy punkty Trefla w meczu z ZAKSĄ

Podopieczni trenera Andrei Anastasiego pokonali 3:0 ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle i zapisali na swoje konto drugie zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach. Kędzierzyńska ekipa w żadnym z setów nie sprawiła większych problemów swoim rywalom.

Pierwsze akcje meczu kończyły się po błędach obu zespołów – najpierw gdańszczanie mylili się  w ataku, a następnie nie porozumieli się między sobą kędzierzynianie. Pierwsza przerwa techniczna nastąpiła po zepsutej zagrywce Dicka Kooya (8:6). Po niej w polu serwisowym świetną pracę wykonali Murphy Troy i Sebastian Schwarz. Zespół z Kędzierzyna-Koźla miał wiele kłopotów z przyjęciem i dostarczał punkty przeciwnikowi po błędach, a w dodatku atakujący Trefla Gdańsk w każdej akcji pokazywał, że jest w dobrej formie (13:9). Na drugą przerwę techniczną ekipy schodziły po ataku z krótkiej Wojciecha Grzyba (16:13). Po kilku niedokładnych przyjęciach po gdańskiej stronie boiska, gospodarze mieli problemy w ofensywie, co doprowadziło do remisu po 17. Jednak w decydującym momencie seta opanowali nerwy i ponownie wyszli na prowadzenie (22:17). Pięciopunktowa przewaga Trefla Gdańsk okazała się nie do odrobienia dla kędzierzynian. Partię zakończył atak ze środka Bartosza Gawryszewskiego (25:20).

Efektownie rozpoczęli drugiego seta gospodarze spotkania, bo od pojedynczych bloków na przyjezdnych (3:0). W następnych akcjach powiększyli przewagę do czterech ”oczek” zmuszając ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle do błędów (8:4). Po kolejnych blokach na jego drużynie, trener Sebastian Świderski poprosił o chwilę rozmowy z zawodnikami (10:4). Po niej dobra seria gdańszczan się zakończyła – siatkarze popełniali błędy w przyjęciu, a przez to nie mogli skutecznie zakończyć ataków. Przed drugą przerwą techniczną, którą wywołał punktowym atakiem Grzyb, gra obu zespołów falowała. Dwukrotnie goście odrabiali stratę, ale nie udało im się wyjść na prowadzenie. Po chwili słabszej gry, zawodnicy Trefla Gdańsk powracali do kombinacyjnej i skutecznej siatkówki. Zwycięstwo gospodarzy w tej partii przypieczętował podwójny blok na Kooyu (25:20).

Kędzierzynianie wyszli mocno zdeterminowani na trzecią odsłonę meczu. Starali się odrzucić gospodarzy od siatki i wykorzystywali nadarzające się kontry. Nie trwało to długo, bowiem gdańszczanie po raz kolejny pokazali, że mają nosa do rozegrania Pawła Zagumnego i kilkakrotnie zatrzymali skrzydłowych z Kędzierzyna-Koźla na siatce (8:6). Po pierwszej przerwie technicznej Trefl Gdańsk utrzymywał na dystans rywala. Na boisku pojawił się Damian Schulz, który kontynuował dobrą grę Troya przy prawej antence. Kędzierzynianie najwyraźniej stracili wolę walki po drugiej regulaminowej przerwie, bo przewaga gospodarzy wzrosła do pięciu ”oczek”. Takie prowadzenie pozwoliło spokojnie zakończyć mecz zwycięstwem 3:0 gdańszczanom, a konkretnie zrobił to Schulz atakiem blok-aut.

MVP spotkania: Sebastian Schwarz

Lotos Trefl Gdańsk – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0
(25:20, 25:20, 25:18)

Trefl: Grzyb (11), Falaschi (2), Schwarz (11), Gawryszewski (6), Troy (10), Mika (10), Gacek (libero) oraz Stępień, Schulz (4) i Czunkiewicz
ZAKSA: Witczak (13), Zagumny, Loh (6), Gladyr (1), Kooy (7), Możdżonek (8), Zatorski (libero) oraz Abdel-Aziz, Wiśniewski (2), Van Dijk (2) i Zapłacki