Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcel Gromadowski: Stać nas nawet na środek tabeli

Marcel Gromadowski: Stać nas nawet na środek tabeli

fot. archiwum

- Z wieloma zespołami w tej lidze jesteśmy w stanie wygrywać i nawet na środek tabeli nas stać. Będziemy się o to starać - mówi na łamach Przeglądu Sportowego atakujący Cuprum, Marcel Gromadowski. Przed lubinianami kolejny trudny sprawdzian.

Beniaminka z Lubina już na starcie sezonu czeka nie lada wyzwanie. Na inaugurację zagrał z wicemistrzem Polski z Rzeszowa, a teraz poprzeczka będzie zawieszona jeszcze wyżej, bowiem rywalem będzie mistrz i świeżo upieczony zdobywca Superpucharu, PGE Skra Bełchatów. – Wynik, jaki uzyskaliśmy z Resovią (1-3 – przyp. red.), przed meczem bralibyśmy w ciemno – mówi Marcel Gromadowski, atakujący Cuprum Lubin. – Po meczu jednak schodziliśmy z boiska z małym niesmakiem, bo mogło być jeszcze lepiej. Po tym wygranym II secie zrobiła się ochota na kolejne, ale nie wykorzystaliśmy szansy, jaka się przez chwilę pojawiła. Była fajna gra i myślę, że kibicom też to widowisko się podobało, z wyjątkiem końcówki. Szkoda bo drugiego i do połowy trzeciego seta graliśmy bardzo dobrze i czuliśmy, że możemy z tak mocnym rywalem powalczyć. Przeciwnik oddawał nam sporo punktów po błędach, ale nie zawsze to wykorzystywaliśmy, bo wówczas byłoby jeszcze lepiej. Inauguracja już za nami, a teraz pojedynek z mistrzem Polski i postaramy się zaprezentować jeszcze lepiej – mówi atakujący zespołu z Lubina.

Cuprum debiutuje w ekstraklasie, ale jak na nowicjusza może się pochwalić doświadczoną kadrą zawodniczą (m.in. Łukasz Kadziewicz, Marcel Gromadowski, Paweł Rusek czy Paweł Siezieniewski). Na co zatem stać będzie w tym sezonie ten zespół? – Nie było żadnej rozmowy, jakie są cele, wymagania, jakie będą premie itd. Każdy z nas uczciwie czuje, na co nas w tym sezonie stać – odpowiada Gromadowski i dodaje. – Wydaje mi się, że miejsca 7 czy 8 są realne. Z wieloma zespołami w tej lidze jesteśmy w stanie wygrywać i nawet na środek tabeli nas stać. Będziemy się o to starać. Po przedsezonowych sparingach, jakie rozegraliśmy, widać, że jest czym i kim grać w naszym zespole. Mamy dobrego trenera, jest fajna hala, zainteresowanie kibiców – czyli to wszystko, co jest potrzebne do dobrej siatkówki – kończy Marcel Gromadowski.

Więcej w Przeglądzie Sportowymźródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved