Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kay van Dijk: Stworzyliśmy w Kędzierzynie małą kolonię holenderską

Kay van Dijk: Stworzyliśmy w Kędzierzynie małą kolonię holenderską

fot. archiwum

- Warunki w PlusLidze są doskonałe, by zagrać dobry sezon. I to jest mój najważniejszy cel - powiedział najnowszy nabytek ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Kay van Dijk, który jest trzecim Holendrem zakontraktowanym przez klub z Opolszczyzny.

Choroba Grzegorza Boćka zmusiła działaczy ZAKSY do poszukiwania nowego atakującego. Padło na Holendra – Kay van Dijka. – Nie miałem klubu, a ZAKSA poprosiła mnie o pomoc w trakcie Memoriału Ambroziaka. Zagrałem w Warszawie i wypadłem chyba nieźle, a co ważniejsze – na koniec otrzymałem propozycję podpisania kontraktu. To, że będę grał z dwoma moimi rodakami, tylko przyspieszyło moją decyzję, że w tym sezonie zagram w PlusLidze – powiedział van Dijk. – Stworzyliśmy w Kędzierzynie małą holenderską enklawę, może nawet kolonię – dodał zawodnik.

Pierwotnie holenderski atakujący miał grać w Azji, jednak ostatecznie nie doszło do podpisania kontraktu z jednym z chińskich klubów. – W lipcu poleciałem do Chin, gdzie miałem podpisać fajny kontrakt. Niestety już na miejscu okazało się, że klub robi jakieś testy i w ich efekcie moją umowę zgarnął ktoś inny. Wróciłem więc na rynek transferowy i zostałem ze sporym problemem, bo wiele klubów miało już pozamykane składy. Jedyne, co mogłem robić, to się nie poddawać i pracować nad przygotowaniem fizycznym – zaznaczył nowy gracz zespołu z Opolszczyzny.

Holender wcześniej występował w Superlidze. Jednak chyba pobytu w Rosji nie będzie wspominał zbyt dobrze. Teraz jest zadowolony, że trafił do PlusLigi, w której chce pokazać się z dobrej strony. – Już wiem, że u was nie będzie aż tak zimno jak na Wschodzie. Poza tym w Kędzierzynie łatwiej mi się porozumieć z ludźmi, nie będzie już tak jak w Superlidze, że głownie siedziałem w pokoju hotelowym. Warunki w PlusLidze są doskonałe, by zagrać dobry sezon. I to jest mój najważniejszy cel – zakończył van Dijk.źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved