Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Xiamen: Polki z ujemnym bilansem

WT Xiamen: Polki z ujemnym bilansem

Dwie pary reprezentujące Polskę na plaży w Xiamen po pierwszym dniu grupowej rywalizacji mają na koncie zwycięstwo i trzy porażki. Bez wygranej po dwóch meczach jest para Strąg/Baran, natomiast duetowi Kociołek/Gruszczyńska udało się ograć Słowaczki.

Katarzyna Kociołek i Jagoda Gruszczyńska zostały przedzielone do grupy E, w której przyszło im rywalizować z dwiema parami ze Stanów Zjednoczonych oraz z ekipą ze Słowacji. W swoim pierwszym spotkaniu Polki zagrały z naszymi południowymi sąsiadkami – Tiną Turnerovą i Gabrielą Tomašekovą. W pierwszej partii Słowaczki zagrały bardzo dobrze i postawiły się jednej z naszych eksportowych par. Siatkarki znad Wisły pokazały jednak, iż nie jest to dla nich pierwszy mecz na zawodach rangi World Tour i zwyciężyły 21:17. W secie numer dwa rywalki Polek nie podjęły już walki i wyraźnie przegrały 8:21, dając tym samym biało-czerwonym pierwszą wygraną w turnieju.

W drugim meczu Kociołek i Gruszczyńskiej w grupie E przyszło im się zmierzyć z rozstawionymi z numerem 12 Allison Nicole Daley i Heather Hughes. Amerykanki od pierwszej piłki mocno nacisnęły na Polki zagrywką i niejako wymusiły na nich błędy oraz przebijanie łatwiejszych piłek. Nasze zawodniczki nie były w stanie odpowiednio poukładać swojej gry ani w pierwszym, ani w drugim secie i musiały pogodzić się z porażką 0:2. W piątek czeka je jeszcze mecz z parą Emily Day/Brittany Hochevar, które mają na swoim koncie dwie wygrane.

Kociołek/Gruszczyńska POL [21] – Turnerova/Tomesekova SVK [28] 2:0
(21:17, 21:2)

Kociołek/Gruszczyńska POL [21] – Daley/Hughes USA [12] 0:2
(14:21, 15:21)

Dorota Strąg i Karolina Baran za grupowe rywalki otrzymały teamy z Holandii, Szwajcarii i USA. Na dzień dobry Polki zmierzyły się z zespołem z Ameryki Północnej – Tealle Hunkus/Kendra Vanzwieten. Młode zawodniczki z Polski pokazały charakter już w premierowej partii. Dorota i Karolina zagrały bardzo ambitnie i w wyrównanej końcówce zachowały więcej zimnej krwi, co pozwoliło im wygrać 22:20. W kolejnych dwóch odsłonach Amerykanki zaczęły grać swoją grę i korzystały z niedokładności w polskiej ekipie. Zawodniczki znad Wisły próbowały ratować sytuacje w tie-breaku, jednak rozpędzone rywalki nie pozwoliły na zbyt wiele i zeszły z boiska z tarczą (15:11).

Okazję do rehabilitacji za porażkę na starcie turnieju Polki otrzymały w pojedynku ze Szwajcarkami Isabelle Forrer i Anouk Verge-Depre. Set numer jeden pokazał, że obie ekipy stoją na podobnym poziomie i do pewnego momentu Polki trzymały się blisko rywalek. Kilka udanych akcji z rzędu w wykonaniu Szwajcarek i przestój w grze polskiego duetu nie pozwolił im wygrać pierwszego seta (18:21). W drugiej odsłonie na piasku rządziły już tylko i wyłącznie siatkarki ze Szwajcarii, które niezwykle pewnie ograły Karolinę i Dorotę 21:11. Polskie siatkarki w piątek zmierzą się jeszcze z rozstawionymi z numerem 27 Holenderkami Laurą Bloem i Marloes Wesselink.

Strąg/Baran POL [22] – Hunkus/Vanzwieten USA [11] 1:2
(22:20, 15:21, 11:15)

Strąg/Baran POL [22] – Forrer/Verge-Depre SUI [6] 0:2
(18:21, 11:21)