Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Xiamen: Kosiak i Rudol w pierwszej rundzie

WT Xiamen: Kosiak i Rudol w pierwszej rundzie

fot. CEV

W chińskim Xiamen polska para Kosiak/Rudol awansowała do turnieju głównego. Plażowicze prezentowali dziś zmienną formę. W pierwszej rundzie Polacy trafili na parę Niemców Fuchs/Kaczmarek, z którą zmierzą się w piątkowe przedpołudnie.

W pierwszym spotkaniu Polacy rozstawieni zostali z parą gospodarzy Zhang Lizeng/Li Zhuoxin. Mecz był zacięty, o czym świadczy czas jego trwania. W pierwszym secie Polacy walczyli przez cały czas jego trwania, natomiast w końcówce zabrakło im szczęścia i padł on łupem gospodarzy (19:21). Druga odsłona tego spotkania przebiegała podobnie. Wyrównany pojedynek trwał do samego końca, jednak ponownie więcej spokoju wykazali Chińczycy, wygrywając 21:18.

Kosiak/Rudol POL [9] – Zhang Lizeng/Li Zhuoxin CHN [24] 0:2
(19:21, 18:21)

Drugi mecz tego dnia zdecydowanie wygrali Polacy, którzy zmierzyli się z parą z Kanady. Tym razem Maciej Kosiak i Maciej Rudol pokazali się z bardzo dobrej strony i pokonali niżej rozstawionych siatkarzy 2:0. W obu setach od początku prowadzili zawodnicy z Polski. Dosyć spora przewaga utrzymywała się przez cały czas trwania pierwszej partii, którą Polacy wygrali do 15. W drugiej osłonie tego meczu sytuacja wyglądała podobnie, choć więcej inicjatywy wykazywali Kanadyjczycy. Partia numer dwa była nieco bardziej wyrównana, jednak w końcówce Kosiak i Rudol pokazali swoją wyższość, wygrywając 21:18.

Kosiak/Rudol POL [9] – Fecteau-Boutin/Corsi-Caya CAN [25] 2:0
(21:15, 21:18)Ostatni mecz, który decydował o awansie polskiej pary do kolejnej rundy, rozegrany został z Bułgarami Dziadkou/Kavalenka. Spotkanie to było zacięte. W pierwszym secie walka toczyła się punkt za punkt. Żadna z dwójek nie chciała odpuścić. Ostatnie piłki należały do Bułgarów, którzy wygrali pierwszego seta 21:19. Druga odsłona należała do Kosiaka i Rudola. Polacy nie dali szans rywalom, skrzętnie wykorzystując wszystkie popełniane przez nich błędy. Przez cały czas trwania seta, dwójka prowadziła kilkoma punktami. Taki stan trwał do końca partii, którą wygrali plażowicze z Polski 21:15. Ostatni set miał zadecydować o wygranej w tym meczu. Bułgarzy, po wysoko przegranej drugiej odsłonie, chcieli pokazać swoją wyższość. Po zaciętym tie-breaku, na tablicy wyników ostatni punkt zapisali Dziadkou i Kavalenka, wygrywając 15:12 i całe spotkanie 2:1.

Dziadkou/Kavalenka BLR [8] – Kosiak/Rudol POL [9] 2:1
(21:19, 15:21, 15:12)

Mimo dwóch porażek Maciej Kosiak i Maciej Rudol awansowali do pierwszej rundy turnieju w chińskim Xiamen i już jutro zmierzą się z przedstawicielami Niemiec – Fuchsem i Kaczmarkiem.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved