Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Sanja Popović: Chciałam wrócić do Polski

Sanja Popović: Chciałam wrócić do Polski

fot. archiwum

Już jutro podopieczne Adama Grabowskiego rozegrają swój pierwszy mecz w tym sezonie Orlen Ligi. Tymczasem do zespołu dołączyła siatkarka, która ma stanowić ogromne wzmocnienie dla łódzkiej ekipy, reprezentantka Chorwacji, Sanja Popović.

Pierwszymi rywalkami łodzianek będą zawodniczki beniaminka Orlen Ligi, siatkarki Developresu Rzeszów. Prezes Budowlanych Łódź, Marcin Chudzik, przyznał, że nie może już doczekać się tego pojedynku. – Jutro zaczynamy sezon. Można powiedzieć, że wreszcie zaczynamy, bo te okresy przygotowawcze zawsze długo trwają i każdy czeka na moment, kiedy rozpocznie się liga. Inaugurujemy ją meczem drugiej kolejki, pierwsza została przełożona ze względu na to, że Sanja Popović przebywała do tej pory na mistrzostwach świata. Mecz z Muszynianką Muszyna rozegramy 5 listopada. Zaczynamy w Rzeszowie od pojedynku z beniaminkiem.

Siatkarki z Rzeszowa zagrają na własnym terenie bez presji wyniku i to może być ich dużym atutem. – Cel jest taki, aby wywieźć stamtąd trzy punkty, ale myślę, że to nie będzie łatwy mecz. Zespoły z Ostrowca Świętokrzyskiego i Rzeszowa będą groźne, będą chciały się pokazać z jak najlepszej strony. Rzeszowianki udowodniły to już, urywając seta mistrzyniom Polski, drużynie Chemika Police – przestrzegł przed przedwczesnym typowaniem wyniku Chudzik.

Sytuację Budowlanych Łódź skomplikowała kontuzja Doroty Medyńskiej, jedynej nominalnej libero w składzie łódzkiej drużyny. – Dwa tygodnie temu na sparingu w Opatowie poważnej kontuzji doznała Dorota Medyńska. Już wiadomo, że w przyszłym tygodniu będzie miała zabieg polegający na rekonstrukcji więzadeł krzyżowych. Wiąże się to z tym, że w ciągu najbliższych sześciu miesięcy do nas nie wróci. Wobec tego szukamy libero. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w poniedziałek lub wtorek zaprezentujemy naszą nową zawodniczkę. W najbliższym meczu Dorotę zastąpi na tej pozycji Martyna Grajber – zdradził prezes Budowlanych. Wyraził także nadzieję, że trener będzie mógł wkrótce skorzystać ze wszystkich zawodniczek. – Ja ze swojej strony robię wszystko, abyśmy od przyszłego tygodnia trenowali w komplecie. Do zdrowia wraca Sylwia Pycia, więc jest szansa, że tak właśnie się stanie – dodał.

Z zakończonych dla Chorwacji w drugiej rundzie turnieju mistrzostwach świata do Łodzi przyleciała gwiazda reprezentacji tego kraju, Sanja Popović. To duże wzmocnienie dla klubu z centralnej Polski. – Cieszymy się, że ten sezon rusza, z tego, że dołącza do nas Sanja. Na dzisiejszym meczu próbowała się już wkomponować w zespół, ale wiadomo, że to jeszcze trochę potrwa – przyznała kapitan zespołu, Magdalena Śliwa. Nowa atakująca ma pomóc w realizacji ambitnych planów na ten sezon. – Walczymy o czwórkę i zrobimy wszystko, aby ten nasz cel zrealizować. Na pierwszych sześć kolejek zdobyć 18 punktów to jest nasz plan. Później gramy z Chemikiem Police i bardzo byśmy chcieli do tego meczu przystępować z kompletem punktów – powiedział trener zespołu, Adam Grabowski.

Sanja Popović opowiedziała o tym, co skłoniło ją do powrotu do Polski. – Kiedy pierwszy raz grałam w Polsce, w Muszynie, przywiozłam stąd bardzo pozytywne doświadczenia. Później przeniosłam się do Rosji, tam również dużo się nauczyłam, ale był to dla mnie bardzo ciężki sezon ze względu na podróże. Chciałam wrócić do Polski, a jedną z opcji była właśnie oferta z Budowlanych Łódź. Wybrałam tan klub, ponieważ usłyszałam o nim sporo dobrego od koleżanek z reprezentacji, które występowały w Łodzi. Jestem też szczęśliwa, że będę mogła grać z takimi siatkarkami jak Magda. Kiedy byłam w wieku 20 lat, podziwiałam ją, gdy zdobywała tytuł mistrzyni Europy w Zagrzebiu – tłumaczyła tę decyzję Chorwatka.

Dzisiaj Popović po raz pierwszy trenowała ze swoją nową drużyną. – Jestem zmęczona po grze w mistrzostwach świata, ale z moim zdrowiem wszystko jest w porządku. Już teraz czuję się częścią tej drużyny, a to jest dla mnie bardzo ważne. Szybko odnalazłam wspólny język z pozostałymi zawodniczkami, atmosfera w drużynie także jest doskonała – mówiła Chorwatka. Nie jest to jednak jej pierwsza wizyta w tej części Polski. – Nie miałam jeszcze okazji teraz zobaczyć miasta, ale nie jest to moja pierwsza wizyta w Łodzi. Reprezentowałam Chorwację w mistrzostwach Europy w 2009 roku i tutaj odbywały się mecze naszej grupy. Jak na razie jestem także zadowolona z organizacji klubu, która stoi na wysokim poziomie – zakończyła Popović.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved