Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Beniaminek zweryfikuje siłę Budowlanych Łódź

Orlen Liga: Beniaminek zweryfikuje siłę Budowlanych Łódź

fot. archiwum

Drugą kolejkę Orlen Ligi zainauguruje starcie Budowlanych Łódź i Developresu Rzeszów. Łodzianki będą w nim zdecydowanymi faworytkami, ale siatkarki beniaminka pokazały, że nie zamierzają być w tym sezonie jedynie „dziewczynkami do bicia".

Zawodniczki ze stolicy Podkarpacia chciały pokusić się o niespodziankę już w pierwszej kolejce spotkań i postraszyły siatkarki z Polic. W dwóch setach walczyły jak równy z równym i były bliskie pozbawienia swoich utytułowanych rywalek chociaż jednego punktu w ligowej tabeli. Tak się jednak nie stało i rzeszowianki schodziły z parkietu pokonane. Pokazały jednak, że mają wyrównany zespół, w którym każda z zawodniczek może wziąć na swoje barki ciężar zdobywania punktów. W meczu przeciwko drużynie mistrzyń Polski dobrze zaprezentowały się m.in. przyjmujące Ewa Śliwińska i Magdalena Olszówka, które mogły odciążyć nieco swoją atakującą, Paulę Szeremetę, która atakowała z nieco mniejszą od nich skutecznością (34%). Karolina Filipowicz w ważnych momentach mogła liczyć na efektowne zbicia środkowych, Magdaleny Hawryły i Dominiki Nowakowskiej. Rzeszowianki nie radziły sobie za to z wysokim i szczelnym blokiem przeciwniczek i aż 13 razy po ich atakach piłka wracała na stronę gospodyń. Trener zespołu beniaminka Orlen Ligi zwrócił jednak uwagę, że jego podopieczne mogły być nieco zdenerwowane rangą wydarzenia, co wpłynęło na ich postawę. – W pierwszym secie byliśmy wszyscy za bardzo zdenerwowani. W kolejnych już było lepiej. A ostatni nam zupełnie nie wyszedł. Z drugiej i trzeciej partii jestem zadowolony, choć przy odrobinie szczęścia obydwie mogły zakończyć się zwycięstwem – przyznał Marcin Wojtowicz. Mecz przeciwko drużynie z Łodzi będzie kolejnym ważnym testem dla rzeszowianek. Szkoleniowiec Developresu zauważył, że atutem przyjezdnych może być pewne zaskoczenie, wywołane zawirowaniami personalnymi w drużynie przeciwnej. – Nie możemy być pewni tego, co na nas przygotują. My z kolei musimy się dobrze przygotować na każdą ewentualność, a na elementy zaskoczenia reagować na bieżąco – ocenił trener Wojtowicz.

Rzeczywiście klub z Łodzi w trakcie sezonu przygotowawczego borykał się z kontuzjami. Największym osłabieniem Budowlanych Łódź będzie absencja Doroty Medyńskiej.Już wiadomo, że w przyszłym tygodniu będzie miała zabieg polegający na rekonstrukcji więzadeł krzyżowych. Wiąże się to z tym, że w ciągu najbliższych sześciu miesięcy do nas nie wróci – mówił na konferencji prasowej przed sezonem prezes klubu, Marcin Chudzik. Jej miejsce zajmie nominalna przyjmująca, Martyna Grajber i to w jej kierunku rzeszowianki prawdopodobnie posyłać będą większość zagrywek. Atutem łodzianek zawsze był imponujący, ze względu na wzrost zawodniczek grających na środku siatki, blok i nie inaczej ma być w tym sezonie. Jednak w tym elemencie wspomóc swoich koleżanek nie będzie mogła jeszcze wracająca do zdrowia Sylwia Pycia. Niewątpliwie ogromne nadzieje wiązane są z postawą Eweliny Sieczki, która świetnie spisywała się w przedsezonowych sparingach. W razie potrzeby siłę ofensywną drużyny znacznie zwiększyć może Sanja Popović, choć trenująca z zespołem dopiero od kilku dni siatkarka z pewnością potrzebuje jeszcze czasu na aklimatyzację. Jeżeli podopieczne Adama Grabowskiego chcą zrealizować postawiony przed nimi cel, jakim jest 4. miejsce na koniec sezonu, nie mogą pozwolić sobie na stratę punktów z beniaminkiem Orlen Ligi.

Przy dopingu własnej publiczności i nieco chłodniejszych głowach niż podczas swojego debiutu w najwyższej klasie rozgrywkowej, zawodniczki z Rzeszowa mogą pokusić się o swoje pierwsze punkty w tym sezonie. Jednak łodzianki na pewno nie zlekceważą rywala i postarają się zainkasować w tym meczu komplet punktów. Już jutro przekonamy się czy Rzeszów okaże się gościnny dla siatkarek z centralnej Polski.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved