Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Łukasz Wiśniewski: Przegraliśmy przez proste błędy

Łukasz Wiśniewski: Przegraliśmy przez proste błędy

fot. Sabina Bąk

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle po zaciętym meczu, którego stawką był Superpuchar Polski, uległa PGE Skrze Bełchatów. - My przegraliśmy to spotkanie przez proste piłki, popełniliśmy zdecydowanie za dużo błędów na zagrywce - powiedział Łukasz Wiśniewski.

W środowym meczu zadecydowały niuanse, pojedyncze akcje. Było to bardzo zacięte widowisko.

Łukasz Wiśniewski: – Zgadza się. My przegraliśmy to spotkanie przez proste błędy, popełniliśmy zdecydowanie za dużo błędów na zagrywce. Z takim zespołem jak Skra Bełchatów musimy być na pewno bardziej skoncentrowani na przyszłość.

Czy fakt, że do zespołu dopiero co dołączyli uczestnicy mistrzostw świata, miał jakiś wpływ na waszą postawę?– Ciężko powiedzieć. Chłopaki, mimo iż mieli przerwę, cały czas potrzebują odpoczynku, zwłaszcza psychicznego. Nie ma jednak na to czasu, muszą niestety jak najszybciej się zresetować i „zapomnieć” o sukcesie. To na pewno im ułatwi występy w klubie.

Tempo rozgrywek jest, trzeba przyznać, bardzo szalone. Już w piątek gracie kolejny mecz ligowy. Uda się w pełni zregenerować po środowym, ciężkim spotkaniu?

– Myślę, że dla zespołów, które co roku grają w europejskich pucharach, nie jest to żadna nowość, tam także gra się w systemie środa – weekend. Każdy jest, moim zdaniem, dobrze przygotowany do tego sezonu.

Czego wy jako zespół oczekujecie w tym rozpoczętym właśnie sezonie?

– Na pewno bardzo byśmy chcieli zagrać w finale PlusLigi. Zdobycie po drodze po raz trzeci z rzędu Pucharu Polski byłoby także wymarzonym wynikiem. Będziemy na pewno nastawiać się na walkę w każdym meczu.

Jeszcze na koniec zapytam o zdrowie. Wiadomo, że lato nie było dla ciebie łatwym okresem, był zabieg, rehabilitacja. Jak się teraz czujesz?

– Odpukać, wszystko jest dobrze. Wierzę, że ten pech mnie już opuścił. Na chwilę obecną nie mam na co narzekać.

*W Poznaniu rozmawiała Ewa Koperska-Bogaczyk (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved