Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Heike Beier: Naszym celem był awans do szóstki

Heike Beier: Naszym celem był awans do szóstki

fot. volleyball.de

Wicemistrzyni Europy Heike Beier wróciła do Bielska-Białej po mistrzostwach świata. - Na pewno oczekiwałyśmy więcej po tych mistrzostwach. Naszym celem był awans do najlepszej szóstki, ale to się nie udało - powiedziała przyjmująca niemieckiej ekipy.

Jeszcze w niedzielę Heike Beier grała przeciwko Azerbejdżanowi w mistrzostwach świata rozgrywanych we Włoszech. Dziś natomiast wzięła udział w treningu BKS-u Aluprof Bielsko-Biała. Na odpoczynek nie było więc wiele czasu, ale patrząc na Heike, wcale jej to nie przeszkadzało, bo niemal przez całe zajęcia uśmiechała się od ucha do ucha. – Jestem trochę zmęczona, ale bardzo się cieszę, że wreszcie jestem w Bielsku-Białej i mogę trenować z drużyną – powiedziała zawodniczka, która już wczoraj (w środę) przyjechała specjalnie na wieczorny trening zespołu, żeby się przywitać. – Dopiero dzisiaj wzięłam udział w treningu, ale wczoraj musiałam tu być i zobaczyć się z dziewczynami. Przyjechałam, przywitałam się i wszystkich wyściskałam. Większość dziewczyn już znam, a z pozostałymi szybko się poznam. Już teraz jednak widzę, że nic się nie zmieniło i w szatni cały czas panuje świetna atmosfera i jest bardzo wesoło – uśmiechała się Heike.

Uśmiech z jej twarzy zniknął jedynie na moment, gdy mówiła o mistrzostwach świata. – Na pewno oczekiwałyśmy więcej po tych mistrzostwach. Naszym celem był awans do najlepszej szóstki, ale to się nie udało. Zajęłyśmy miejsca 9-10 i jest to wynik poniżej naszych oczekiwań. Trudno tak na gorąco powiedzieć, dlaczego tak się stało. Uważam jednak, że gdybyśmy zagrały w pierwszej fazie turnieju tak, jak w drugiej, udałoby nam się awansować do najlepszej szóstki – mówiła bielska przyjmująca.

Powrót Heike Beier do treningów BKS-u to świetna wiadomość dla całego zespołu, tym bardziej że niemiecka przyjmująca jest w świetnej formie, o czym świadczą jej statystyki indywidualne podczas mistrzostw. Heike zajęła 8. miejsce wśród najlepiej przyjmujących (57,74%), była jedną z najlepszych w swojej drużynie (3. miejsce wśród najlepiej punktujących Niemek), wyróżniała się również w zagrywce i bloku. 

źródło: bks.bielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved