Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Wszczęto postepowanie w sprawie zachowania Bernardo Rezende

Wszczęto postepowanie w sprawie zachowania Bernardo Rezende

fot. Izabela Kornas

Według prezydenta FIVB Ary'ego Gracy, również Brazylijczyka, przeciwko Rezende zostało wszczęte wewnętrzne śledztwo. Grożą mu kary dyscyplinarne za wywiad, którego udzielił telewizji SporTV po porażce z Polską w finale turnieju.

Bernardo Rezende stał się niespodziewanie jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci niedawno zakończonych mistrzostw świata w siatkówce, które odbyły się w Polsce. Wykrzykiwał, obrażał, irytował się na słuszne decyzje sędziów oraz doszukiwał się spisku w działaniach organizatora mundialu, czyli FIVB. To właśnie ostatnia z wymienionych spraw doprowadziła do śledztwa, które światowa federacja wszczęła wobec legendarnego szkoleniowca.

Jego zachowanie może przynieść mu przykre konsekwencje. Według prezydenta FIVB Ary’ego Gracy, również Brazylijczyka, przeciwko Rezende zostało wszczęte wewnętrzne śledztwo. Grożą mu kary dyscyplinarne za wywiad, którego udzielił telewizji SporTV po porażce z Polską w finale turnieju. – Status i kodeks FIVB są jasne. W żadnych okolicznościach nie wolno publicznie obrażać ani oskarżać światowej federacji. Sąd koleżeński przesłucha świadków i ustali, czy rzeczywiście doszło do złamania przepisów, czego przesłanki obecnie istnieją. Zweryfikowana zostanie również treść oskarżeń Rezende wobec rzeczywistego stanu rzeczy podczas mistrzostw świata – stwierdził Graca, cytowany przez „Globo Esporte”.

Głównym obiektem krytyki Rezende były zasady rozgrywania turnieju (zmiana formuły turnieju podczas jego trwania), kiepski dobór sędziów oraz postawa FIVB wobec rzekomych problemów. Graca upiera się, że zarzuty formułowane przez Rezende są całkowicie pozbawione podstaw. – Turniej był całkowicie czysty, nie było również żadnych problemów z sędziami. Wszystko odbyło się zgodnie z przepisami, trzeba tylko było je dokładnie przeczytać. Wynikało z nich jednoznacznie, że decyzję o miejscu i czasie rozegrania swoich meczów w kolejnych rundach podejmuje gospodarz. Uważam, że słowa Rezende wynikały z frustracji po sportowej porażce – powiedział Graca, obecnie przebywający we Włoszech na mistrzostwach świata kobiet.Choć zachowanie Rezende trudno było uznać za eleganckie, to jednak Graca również mocno mija się z prawdą, przede wszystkim w aspekcie postawy sędziów. Popełniali oni katastrofalne błędy, których skutki udawało się minimalizować tylko dzięki systemowi wideoweryfikacji, wdrożonemu na wniosek polskiej strony. Arbitrzy z egzotycznych krajów wyglądali pomiędzy gwiazdami światowej siatkówki jak dzieci we mgle i nie radzili sobie z presją, wielokrotnie dopuszczając do eskalacji negatywnych emocji na boisku.

źródło: wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved