Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Prezes ZAKSY zawieszona na dwa miesiące

Prezes ZAKSY zawieszona na dwa miesiące

fot. Sabina Bąk

Sabina Nowosielska przestała tymczasowo pełnić funkcję szefowej klubu siatkarskiego z Kędzierzyna-Koźla. Na tym stanowisku zastąpi ją tymczasowo pełniący obowiązki prezesa Mirosław Ptasiński, a wspomagać go będzie Waldemar Kobienia.

O decyzji rady nadzorczej grupy ZAK SA sama zainteresowana poinformowała na swoim profilu w portalu Facebook. Jak tłumaczą w spółce, decyzja taka spowodowana jest faktem, iż Nowosielska kandyduje na prezydenta miasta, dlatego też zadecydowano o zawieszeniu jej – na okres trwającej kampanii wyborczej – na dwa miesiące w obowiązkach prezesa. W tym czasie do pełnienia funkcji prezesa zarządu spółki oddelegowany został przewodniczący rady nadzorczej, wiceprezes zarządu Grupy Azoty ZAK SA Mirosław Ptasiński.Jestem zaskoczona, ale nie chciałabym tego komentować. Nie mnie to oceniać – stwierdziła krótko Nowosielska. – Ciekawe, czy takie postępowanie obejmie też innych kandydatów startujących w wyborach. Nie słyszałam, żeby były takie zawieszania, np. w przypadku prezydenta Tomasza Wantuły – dodawała z przekąsem.

Od strony sportowej Ptasińskiego wspierać będzie w klubie Waldemar Kobienia, prezes Opolskiego Związku Piłki Siatkowej, a przy tym członek zarządu PZPS-u i dyrektor techniczny niedawnych mistrzostwa świata w siatkówce. – Pani prezes została zawieszona na czas kampanii dla czystości i transparentności politycznej, żeby nie mieszać kwestii sportowych i politycznych, żeby klub funkcjonował poza polityką i by nie było różnych przepychanek. Bo wiadomo, że kandydaci, którzy są z innych opcji politycznych, mogliby potem sugerować, iż pani prezes wykorzystuje dla siebie klub – tłumaczył Kobienia. – A w związku z tym, iż jej dotychczasowy zastępca nie musi się znać na sporcie, poproszono mnie o pomoc, by klub mógł normalnie funkcjonować od strony sportowej, by na czas kampanii w klubie nie było zawieszenia, a w drużynie wszystko działało normalnie i sprawnie, bo zespół czeka w tym czasie masa meczów – podkreślał.

Więcej w serwisie opole.sport.plźródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved