Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Małgorzata Glinka-Mogentale: Tyle masz, ile dasz…

Małgorzata Glinka-Mogentale: Tyle masz, ile dasz…

fot. Mariusz Federowicz

Małgorzata Glinka nie wierzy, że reprezentacja kobiet wróci szybko do europejskiej czołówki. - Od kilku lat uwaga działaczy PZPS-u skupia się na zespole męskim - mówi Glinka. - I dlatego według zasady: tyle masz, ile dasz, zebrano efekty tej inwestycji.

Drużyna mężczyzn od dawna była szkolona przez poważnych trenerów. Ten sukces nie jest tylko zasługą Stephane’a Antigi, ale też poprzednich trenerów, od Raula Lozano zaczynając. Ci trenerzy przychodzili z zespołami fachowców, korzystali na tym kadrowicze, ucząc się wielu rzeczy. Dodatkowo wielu siatkarzy grało też w zagranicznych klubach, gdzie nabierali doświadczenia. Kadra kobiet nie miała takiego komfortu – przyznaje Małgorzata Glinka-Mogentale. Nie chciałabym się wdawać w szczegóły, bo nie byłam, poza dwutygodniowym epizodem, na turnieju kwalifikacyjnym do MŚ w kadrze. Ale jeśli po tym sezonie 5 czy 6 dziewczyn wróciło z reprezentacji do klubów z kontuzjami, to coś było nie tak na zgrupowaniu. Innego wytłumaczenia nie ma – dodaje wielokrotna reprezentantka Polski.

Małgorzata Glinka-Mogentale nadal występować będzie w Orlen Lidze w zespole Chemika Police. – Przedłużyłam kontrakt, bo chcę jeszcze grać w siatkówkę i robić to jak najlepiej. A rywali w grupie w Lidze Mistrzów mamy bardzo trudnych – m.in. Dynamo Kazań i Rabita Baku – ale będziemy walczyć – zapowiada była reprezentantka Polski. – Chciałybyśmy obronić trofea zdobyte w ubiegłym sezonie, ale nie będzie łatwo. Atom Trefl może być groźny, bo znacznie wzmocnił zespół. Ale nie lubię typować faworytów, bo tacy wyłonią się w trakcie rozgrywek – dodaje.

źródło: gwizdek24.se.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved