Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Maciej Dobrowolski: Przed nami jeszcze dużo ciężkiej pracy

Maciej Dobrowolski: Przed nami jeszcze dużo ciężkiej pracy

fot. Arkadiusz Buczyński

- Liga będzie strasznie wyrównana. Tak bardzo, jak jeszcze nigdy dotąd. Dlatego dzisiaj nie jestem w stanie przewidzieć, jak to się wszystko potoczy i gdzie my się znajdziemy w tabeli - mówi rozgrywający AZS-u Olsztyn, Maciej Dobrowolski.

Siatkarze AZS-u Olsztyn na inaugurację PlusLigi przegrali w Gdańsku z miejscowym Treflem. – Chcieliśmy zacząć dobrze, najlepiej tak jak w zeszłym sezonie (3:1 w Jastrzębiu – przyp. red.). Niestety, to nam się nie udało, no ale w sobotę z Bydgoszczą w Uranii są kolejne punkty do zdobycia. Tych kolejek mamy jeszcze 25 przed sobą, więc jest gdzie zbierać punkty i wierzę, że ten nieudany start odrobimy już za parę dni. Przed nami jeszcze dużo ciężkiej pracy, ale ja jestem optymistycznie nastawiony. Zobaczymy, jak to będzie wyglądało – przyznaje rozgrywający olsztynian, Maciej Dobrowolski. Mam nadzieję, że ten wynik nie przesłoni tego, że zespół próbował walczyć w tym meczu. Trochę się miotaliśmy i ta walka była szarpana, ale sezon jest długi – dodaje zawodnik AZS-u.

Liga będzie strasznie wyrównana. Tak bardzo, jak jeszcze nigdy dotąd. Dlatego dzisiaj nie jestem w stanie przewidzieć, jak to się wszystko potoczy i gdzie my się znajdziemy w tabeli. Liczę, że gdzieś w ósemce na koniec rundy zasadniczej. A później ten regulamin jest tak skonstruowany, że nawet z 12. miejsca można zająć piątą pozycję, a z piątego – dwunaste. A to się wyjaśni w ciągu półtora tygodnia na wiosnę… – mówi Maciej Dobrowolski. – Na pewno będzie ciężko, ale niczego innego nie oczekiwaliśmy. Co nie zwalnia nas z tego, żeby ciężko trenować dzień po dniu i starać się poprawiać elementy indywidualne. Za tym pójdzie lepsza gra zespołowa, a o to nam wszystkim chodzi – kończy rozgrywający olsztynian.

Więcej w Gazecie Olsztyńskiejźródło: Gazeta Olsztyńska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved