Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Eleonora Dziękiewicz: Stanowimy fajną, zgraną grupę

Eleonora Dziękiewicz: Stanowimy fajną, zgraną grupę

fot. Mirosław Stroński

- Ten sezon jest szczególny, bo spełniło się moje marzenie, w Tauronie zagram z siostrą Natalią - wyznała Joanna Szczurek. - W naszej grze nie widać żadnej bojaźni. Chciałoby się tak do końca wygrywać, ale sezon jest długi - dodaje Eleonora Dziękiewicz.

Dla dąbrowskiego zespołu to będzie sezon pełen tajemnic, wszak doszło do wielu istotnych zmian w klubie oraz w zespole. Nowy trenerski duet, Argentyńczyk Juan Manuel Serramalera – Tomasz Wasilkowski, ma zadbać, by siatkarki powróciły na utracone w poprzednim sezonie podium mistrzostw Polski. – Rozegrałyśmy jedenaście spotkań kontrolnych i wszystkie wygrałyśmy. Dzięki temu czujemy się mocne i dowartościowane. W naszej grze nie widać żadnej bojaźni. Chciałoby się tak do końca wygrywać, ale sezon jest długi i trzeba się liczyć z niespodziankami czy też nieoczekiwanymi wpadkami. Oczywiście – odpukuję – mówi Eleonora Dziękiewicz.Stanowimy fajną, zgraną grupę. Zdajemy sobie sprawę ze swoich słabości, ale potrafimy je w sporej części zniwelować. Wiele można zwojować walecznością, więc mogę zapewnić, że będziemy walczyć o każdą piłkę – dodaje.

Mamy ciekawy skład, choć może dla wielu pozbawiony gwiazd, ale nie w gwiazdach siła – przekonuje przyjmująca Joanna Szczurek, dla której jest to 15. sezon ligowy. – Chyba w tym sezonie nie mamy już takiej presji, jaka towarzyszyła nam w poprzednim, bo wszyscy oczekiwali od nas minimum powtórzenia wicemistrzostwa Polski. Naszą siłą znów powinna być waleczność. Przez kilka lat należałyśmy do ekip, które nie uznawały straconych piłek. Dla mnie ten sezon jest również szczególny, bo spełniło się moje marzenie. Zagram z siostrą Natalią. Już kilka razy obiecywałyśmy sobie, że spotkamy się po jednej stronie i w końcu jesteśmy razem.

W drużynie, tak przynajmniej się wydaje, równomiernie rozłożono akcenty i szkoleniowcy będą mieli większe pole manewru. – Mnie cieszy atmosfera, bo ona jest niesłychanie ważna w kontekście tak długiego sezonu – dodaje „Stacha”, bo taki przydomek boiskowy nosi pani Joanna. – W poprzednim sezonie 80 procent piłek wędrowało do Kasi Zaroślińskiej, teraz atak będzie rozłożony równomiernie. Kasia Konieczna może nie wbija kołków w parkiet jak jej poprzedniczka, ale jest równie skuteczna. Poza tym ma wsparcie w Tamarze Kaliszuk i Marcie Łukaszewskiej. Najważniejsze, by udanie wystartować, bo zespół z każdą wygraną rośnie w siłę.Więcej w Sporcie

źródło: Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved