Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Damian Dacewicz: Nerwy zaczęły się pojawiać, jak nam nie szło

Damian Dacewicz: Nerwy zaczęły się pojawiać, jak nam nie szło

fot. archiwum

- Nie mieliśmy się czego obawiać, bo nie byliśmy faworytem. To rywal miał obawiać się nas i to miał być nasz atut - powiedział po porażce z PGE Skrą Bełchatów szkoleniowiec MKS-u Banimexu Będzin, Damian Dacewicz.

Za siatkarzami MKS-u Banimexu Będzin inauguracja sezonu w PlusLidze. W spotkaniu przed własną publicznością nie sprawili niespodzianki, przegrywając z mistrzem Polski, ale pozostawili po sobie dobre wrażenie. – Mieliśmy nadzieję, że na tle mistrza Polski zaprezentujemy się dobrze, grając swoją siatkówkę. Dobrze zaczął się ten mecz, była walka, wygraliśmy drugą partię. Liczyłem, że będziemy to kontynuować, ale zatraciliśmy nasz rytm. Z kolei bełchatowianie go podtrzymali i pewnie wygrali – powiedział szkoleniowiec beniaminka, Damian Dacewicz.

Podopieczni trenera Falaski byli zdecydowanym faworytem pojedynku i z tej roli wywiązali się bardzo dobrze. Będzinianie próbowali dobrać im się do skóry, ale stać było ich jedynie na urwanie seta przeciwnikowi. Kiedy po dwóch partiach był remis, można było mieć nadzieję, że gospodarze pokuszą się o urwanie choćby punktu Skrze, ale później obniżyli swój poziom gry, a bełchatowianie pokazali im, jak gra się w siatkówkę. – Nie było żadnego stresu. Skra to jedna z najlepszych drużyn klubowych na świecie, dlatego my nie mieliśmy się czego obawiać, bo nie byliśmy faworytem. To rywal miał obawiać się nas i to miał być nasz atut – podkreślił Dacewicz. – Przez dwa sety to wychodziło, a nerwy zaczęły się pojawiać, jak nam nie szło. Urwała się nasza gra, nie wiedzieliśmy, jak zareagować. Po przegranym trzecim secie mieliśmy wejść z mocniejszym uderzeniem w kolejną partię, ale też nie wyszło – zakończył trener zespołu znad Czarnej Przemszy.

źródło: inf. własna, Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved