Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Agata Durajczyk: Rywalizacja działa na korzyść zespołu

Agata Durajczyk: Rywalizacja działa na korzyść zespołu

fot. Piotr Woźniak

- Gra o podium jest ambicją każdego zawodnika. Spotkania o miejsca 5-8 nie dają nikomu przyjemności - mówi Agata Durajczyk, libero Atomu Trefla Sopot, który w rozpoczętym sezonie ma rywalizować o najwyższe laury w lidze i pucharach - Polski i CEV.

Po kilku latach przerwy Agata Durajczyk wróciła na Pomorze, zasiliła bowiem szeregi Atomu Trefla Sopot. Doświadczona libero podkreśliła, że przez ten okres bardzo się rozwinęła. – Sportowo jestem na pewno o wiele bardziej doświadczoną zawodniczką, niż kiedy grałam jeszcze w Gedanii. Nie było mnie tutaj przez sześć lat. To dosyć długo. Występowałam w innych klubach i wydaje mi się, że te nowe miejsca, a także gra w reprezentacji Polski, dużo mi teraz pomogą – podkreśliła Durajczyk, która o miejsce w podstawowym składzie rywalizować ma z byłą reprezentantką Polski, Mileną Rosner. Dla mnie to jest na pewno pomoc w treningach. Rywalizacja jest większa, a to działa na korzyść zespołu. Będę oczywiście walczyła, aby być tą pierwszą libero – dodała.

Mimo że Orlen Liga wystartowała w miniony weekend, to trener Micelli wciąż nie ma do dyspozycji wszystkich zawodniczek. Wszystko przez to, że w mistrzostwach świata udział brały – Charlotte Leys oraz Jana Matjasovska. Jednak te osłabienia nie wpłynęły negatywnie na sopocki zespół, który na inaugurację sezonu zdobył komplet punktów. Durajczyk cieszy się, że w nowym klubie będzie walczyła o najwyższe laury. – Będziemy grały o najwyższe cele. To będzie budowało atmosferę, ale będzie również istotne dla mojej osobistej pewności siebie. Gra o podium jest ambicją każdego zawodnika. Spotkania o miejsca 5-8 nie dają nikomu przyjemności – skomentowała siatkarka. – Cieszę się też, że wracam do domu, do rodziny. Nie bez znaczenia jest także możliwość współpracy z tak dobrym trenerem, jakim jest Lorenzo Micelli – zakończyła.

źródło: Dziennik Bałtycki, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved